Letenky do Mexico City

Mexico City,
(Španělský Ciudad de México), hlavního města Mexika. Tvoří federální okruh, rozdělený do 16 okresů.

Počet obyvatel – 8,8 mil lidí, největší španělsky mluvící město na světě. V rámci metropolitní oblast je domovem na 21,2 milionů lidí, třetí největší aglomerace na světě. Nachází se v Intermountain kotlině na mexické náhorní plošině v nadmořské výšce 2240 m nad mořem. Klima je subtropické.

Hlavní politické, hospodářské a kulturní centrum Mexika. Odkazuje na globální město „alfa“, přední finanční centra v Severní Americe.
Společnost byla založena v roce 1521 na místě španělských dobyvatelů zničena starých Aztéků město Tenochtitlán (pojmenoval podle aztéckého boha války Mehitli). Vzhledem k tomu, 1821 – hlavní město nezávislého Mexika.
Mexico City byla založena v roce 1325 Aztékové Indy. Zakladatelé města – staří Aztékové – zpočátku vedl kočovným životem a myslivosti a rybářství. Jejich kmeny se objevil v blízkosti moderní Mexico City asi 1200. Podle drevneindeyskomu legendu, už jsou tady velel boha slunce Huitzilopochtli, který nařídil Aztéky usadit se v místě, kde oni se setkají orel sedící na kaktusu drží vysoko v zobáku hada. Indové se podařilo najít zemi, která je plně v souladu s popisem uvedeným Huitzilopochtli, a rozhodli se založit osadu – Tenochtitlán (přeloženo z aztécké – „domů kaktus Rock“) – vyrostla na západním břehu jezera Texcoco, v malebném údolí, se stal hlavním městem aztécké stát.
Území starověkého Mexika – Tenochtitlán – byla poměrně rozsáhlá: to zabíralo plochu asi 7,5 km2. Tenochtitlán bylo přes síť kanálů, a zpráva byla provedena s pevninou pomocí přehrad, všechny jsou vybaveny padacím mostem. První Evropané ovlivněné nádherou Tenochtitlánu, nazval Benátky Aztéků. Je obklopen jezera – či spíše celý systém umělých nádrží – vytvořil nadlidské úsilí generací Aztéků. Tři přehrada spojuje centrum města s pevninou.
„Poslední dny Tenochtitlán“
V XV-XVI století, Tenochtitlán se stal jedním z nejkrásnějších měst na západní polokouli. Zdá se, že to byl tehdy jedním z největších na světě obyvatelstva na počátku XVI století, bylo téměř 500 tisíc Man. – V době, kdy kolosální postava. Toto majestátní město se podařilo přežít asi dvě století. Španělští dobyvatelé v čele s Hernán Cortés přistál v Tenochtitlan 08.11.1519, byl zasažen nádherou obrovské aztécké město. Podle jednoho ze Španělů dorazil na ostrov, „… toto bylo nikdy neviděl, neslyšel, a dokonce i ve snu nezdálo o něco podobného tomu, co jsme viděli a pak.“ Aztékové – ani mírumilovní lidé – vojenská síla útlumu většiny sousedů, ale Španělé se setkal, překvapivě, je vítán, protože podle starověké legendy, vyhnaní Indiáni vousatý svetlolitsy – Kavkazský – bůh Quetzalcoatl se očekávalo, že se vrátil v roce třtinového tyče.

Politika Cortez, nicméně, vedl ke konfliktu: povstání vypuklo, a španělský Cortes musel odejít Tenochtitlan. Poražený, dobrodruh Cortes nenapadlo, aby se vzdali. Připojte se k armádu lidí a zbraní, zahájil nový útok na aztéckého hlavního města – Mexico City, jak již bylo Španělé nazývají Tenochtitlan. A 13.května 1521 E. Cortes slavnostně prohlásil, že město přešlo do majetku krále Španělska.

Comments are closed.