Letenky do Memphis

Memphis,
město na jihu Spojených států. Jedním z hlavních ekonomických center na jihu. Nachází se v jihozápadní části státu Tennessee v Shelby County na levém břehu řeky Mississippi, na soutoku řek vlka. Od roku 2006 počet obyvatel města je 670 902 lidí, což je největší město Memphis státu, druhá v jiho-východní oblasti (na druhém místě Jacksonville) a 19. ve Spojených státech [1].

Aglomerace Memphis zahrnuje kromě krajů v Tennessee, as kraji v Mississippi a Arkansasu, a má populaci 1.280.533 osoby. To dělá aglomeraci Memphis druhý největší v Tennessee po aglomeraci města Nashville.

Memphis – „nejmladší“ ze čtyř největších měst státu (Knoxville, Nashville a Chatannugi). Obyvatelé Memphis tzv memfiytsami a region, ve kterém Memphis – Central South.
Nedávná historie,
Před příchodem Evropanů na území toho, co je dnes Memphis Chickasaw indiánský kmen žil. Španělský průzkumník Hernando de Soto (angl. Hernando de Soto) a dvě francouzský průzkumník Rene Robert Kavelier (angl. Rene Robert Cavelier) a Sieur de La Salle (angl. Sieur de La Salle) byl první, kdo prozkoumat oblast Memphis.

XIX století,
Memphis byl založen v roce 1819 John Overton (angl. John Overton), James Winchester (angl. James Winchester) a Andrew Jackson (anglicky, Andrew Jackson). Město bylo pojmenováno po starobylého hlavního města Egypta, který se nachází na řece Nilu. V průběhu XIX století, město se vyvíjelo díky své výhodné poloze. Vzhledem k tomu, bavlna ekonomika jihu předválečné závisí na nucené práce velkého množství afroamerických otroků, Memphis se stal hlavní trh s otroky. V roce 1857 dokončil stavbu železnice mezi Memphis a Charleston před válkou to byla jediná cesta v jiho-východní Spojené státy americké.

Tennessee odstoupil z Evropské unie v červnu 1861 a Memphis se stal jedním z klíčových měst ve složení Konfederace. 06.06.1862 přišel město pod kontrolou Evropské unie. Stal se významným dodavatelské základny.

V roce 1870, žlutá zimnice rozšířil po celém městě a zničil velké množství lidí. V roce 1878 se počet obyvatel snížil o 75%. Město bylo téměř zničeno.

XX století,
Memphis se stala největším trhem na světě bavlny a dřeva. V roce 1950 to byl největší trh na světě mezky.

V roce 1960, město mělo velký problém v oblasti občanských práv, právo na stávku, lidé přišli o práci. 04.04.1968 v motelu Lorraine „“ byl zavražděn Martin Luther King, Jr. (nar. Martin Luther King, Jr.).

Comments are closed.