Letenky do Melbourne

Melbourne,
druhé největší město v Austrálii, hlavním městě Victoria, se nachází v okolí Port Phillip Bay. Populace se na předměstí, je asi 4246345 lidí (podle odhadů v roce 2013). Melbourne – nejjižnější město na světě-milionáře.

Město je považováno za jeden z hlavních obchodních, průmyslových a kulturních center Austrálie. Melbourne je také často nazýván „sportovní a kulturní kapitál“ ze země, protože existuje mnoho sportovních a kulturních akcí v životě Austrálie. Město je známé pro jeho mix viktoriánské a moderní architektury, četné parky a zahrady, multi-tváří a multi-etnické populace. V roce 1956, Melbourne hostilo letní olympijské hry, a v roce 2006 – Hry Commonwealthu. Tady, v roce 1981 hostil setkání hlav států společenství národů, a v roce 2006 – na vrchol skupiny G20, který se zúčastnili vedoucí představitelé dvaceti největších národních ekonomik na světě. V roce 2011, The Economist magazín o sadu atributů tzv Melbourne nejpohodlnější pro život měst ve světě.

Melbourne byl založen volnými osadníky v roce 1835 jako zemědělské usedlosti na břehu řeky Yarra (toto se stalo po 47 let po první evropské osídlení v Austrálii). Díky viktoriánské zlaté horečky město rychle se stal metropolí a stal se 1865 největší a nejvýznamnější město v Austrálii. Ale na počátku XX století, když se získá dlaň Sydney.

V období od roku 1901, kdy vznikla federace Austrálie, a až do roku 1927, kdy stát hlavním městem bylo město Canberra, který se nachází ve městě Melbourne, australské vládní agentury.

Comments are closed.