Letenky do Marseille

Marseille,
město na jihu Francie, největší přístav v zemi a kolem Středozemního moře ,Správním centrem oddělení Bouches-du-Rhône. Nachází se na břehu Lvím zálivu, v blízkosti ústí řeky Rhôny, z nichž město je připojen kanál. V roce 2013 – Evropské hlavní město kultury.

Marseille se nachází v řadách na pobřežních kopcích, které ji oddělují od zbytku Francie. Na pobřeží se nachází mnoho pláží: Prado de Láska, Corbieres, Fort de la Battri.

V blízkosti pláže jsou posety Marseille Calanques (fr Calanques.) – Klidné skalnaté zátoky. Tam jsou nádherné podmínky pro plachtění, horolezectví, potápění a plavání.

Klima,zí v zeměpisné šířce Soči, a má stejné tepelné podmínky. Zima v průměru měkké, ale značně liší rok od roku – mohou být závažné v některých letech chlazení a dosáhl hodnoty malého nebo dokonce mírné mrazy, v dalších letech může stát celou zimu jemnou slunečné počasí, charakteristické typické jižního Středomoří. Téměř každé zimě sněží, několik let jsou doprovázeny husté sněžení. Pružina, i když se liší stabilní počasí, přichází postupně. Léto je horké, dusno, a malé nebo žádné srážky. Na rozdíl od jiných měst se středomořským klimatem, na podzim v Marseille velmi deštivé a poměrně brzy, prakticky bez hlavní sezóně.
Město bylo založeno cca. 600 před naším letopočtem. e. Phocians, Řekové z Malé Asie. Pak volal „Massalia» (Μασσαλία Řek, Massilie nebo Massalia v latině).

Podle místní legendy, historii města začala jako milostný příběh Giptidy, dcera Nana, krále kmene Ligurského a řeckých Protis Řekové přistál Provence v době, kdy král Nan plánuje vzít si jeho dceru. Za tímto účelem, zavolal svátek, který by Giptida vybrat manžela. Že řecké PROTIS se protáhl svůj pohár vína. Pár dostal jako svatební dar pobřeží, kde založili město s názvem Massilia. Na počest Giptidy pojmenovaný asteroid (444) Giptida, se otevřel v roce 1899 v Marseille observatoři.

Massalia se postupně stává hlavním prosperující obchodní město a je založen četné obchodní stanice podél pobřeží Středozemního moře a až Rhony (aktuální Nice, Antibes, Arles, Avignon).

Po dlouhou dobu samostatná republika byla spojenec starověkého Říma, a často se uchýlil k jeho záštitou chránit své obchodní zájmy před rušením místními kmeny. Ale během konfliktu Caesar se Pompeia Velikého v I. století před naším letopočtem. e. Massalia podpořil druhý a byl zničen vojsky císaře, ztratil obchodní stanice a námořnictvo. Ačkoli město si zachovalo svou nezávislost, ale jeho vliv se výrazně snížil. Marseille byl oživen až v X století díky vévodů z Provence.

Křížové výpravy přispěly k růstu obchodní hodnoty Marseille, který se stal od té doby významnou tranzitní portu.

V roce 1481, město s Provence se stal částí království Francie.

V letech 1720-1722 epidemie dýmějový mor z 90.000 obyvatel města bylo zabito, podle různých odhadů od 40 tisíc. Na 64.000. Lidé.

Během francouzské revoluce republikáni podporován Marseille ve Francii, a stal se známý jako hymna „La Marseillaise“.

Continental blokáda během napoleonských válek značně podkopaly ekonomiku Marseille. Ale v XIX století v souvislosti s Francouzi (a evropské) koloniální aktivit na východě a Africe, pomáhal otevření Suezského průplavu, město ožil.

V průběhu druhé světové války Marseille byl jedním z největších center odporu.
Nabídka letenek do Marseille na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Marseille na airticketportal.com. Nabídka levných a akčních letenek do Marseille na airticketportal.com.

Comments are closed.