Letenky do Malagy

Malaga,
město v jižním Španělsku, v Andalusii. Správním střediskem provincie Málaga. Počet obyvatel je 568.212 lidí (2012). Obec je součástí okresního (comarca) Malaga – Costa del Sol. To zabírá plochu 395 km2.

Druhé město Andalusie po Seville. Jedním z kulturních center Andalusie s bohatou tradicí, univerzitní město, místo konání Málaga filmového festivalu. Oblíbené přímořské letovisko na pobřeží Středozemního moře na Costa del Sol, jeho dopravní uzel.

Mezi slavné rodáky z Malagy – malíř a sochař Pablo Picasso a herec Antonio Banderas filmu. Jejich jména jsou nábřeží v Malaze.
Malaga byla založena Féničany v VIII století před naším letopočtem. e. volal Malak. Během období římské nadvlády (206 př.nl E..) – Významný přístav, město-Malatsitana Flavia (Flavia Malacitana).

V roce 402, Vizigóti Malaga byl dobyt.

V roce 711 Malaga dobyli invazi Arabů ze severní Afriky, kde centrem se stala významným hospodářským (výroba hedvábných látek, apod). Vzhledem k tomu, XI století centrem emirátu – Taifa Malaga.

19.srpna 1487 Malaga byla dobyl znovu kastilské vojáky a připojené k Kastilie.

V roce 1501 a 1568 až 1570, respektive Malaga – jedno z center povstání Moriscos.

Během španělské revoluce 1868-1874 rok, v červenci 1873 se konala v Málaga kantonální povstání Bakuninists.

Během občanské války 1936-1939 byl Malaga základ republikánské flotily (zachytit v měsíci únor 1937, Francova vojska, s podporou Itálie).

V roce 1960, a to navzdory tvrdé Franco režimu, Malaga zažívá hospodářský boom spojený s prudkým nárůstem v toku turistů, mezi nimiž většina Němců a Britů. To bylo v tomto okamžiku se stává populární španělský letovisko Costa del Sol, a ty roky viděl růst průmyslu a město samotné. Kromě toho, rozkvět Malaga zachována migrujících pracovníků ze střední a východní Evropy, které zajistí dostupnost dostatečné pracovní síly pro pokrok ve všech oblastech.
V Malaze ruiny římského divadla (I století našeho letopočtu), a arabské památky architektury – tyčící se nad středu paláce-pevnosti maurské králů Alcazaba (stavba začala v XI století na místě římského bašta) a hrad-maják Gibralfaro (přestavěný v XIV století na místě Phoenician vypořádání). Působivý pro jeho velikost Malaga katedrála postavená v renesančním slohu v roce 1528, a vysloužil si přezdívku La Mankita („one-ozbrojený dáma“), protože jeho druhou věž nebyla nikdy postavena kvůli nedostatku finančních prostředků. V Malaze více než 40 muzeí a památná místa. Nejvýznamnější jsou:

Picassovo muzeum, které se skládá z galerie, která obsahuje více než sto děl umělce a dům-muzeum, kde se narodil a vyrostl;
Museo de Málaga – Muzeum historie a rozvoje města a provincie;
Carmen Thyssen Museum, kde je více než 200 obrazů od španělských mistrů poloviny XIX – začátek XX století;
Automobilové muzeum – sbírka historických automobilů z prvních samohybných vozíčkáře, a konče prestižní vintage modely z konce šedesátých let. Sbírka také obsahuje jak originály a kopie vozů patřících do dříve známých osobností politiky, kultury a umění.
Centrum pro současné umění
aréna La Malagueta a oblíbené pláže města La Malagueta
Málaga je také nejmenší kostel na světě – Santa Isabel de Ungru-in-Kolomares. Vnitřní plocha budovy nepravidelného tvaru. – Pouze 1,96 m².
Nabídka letenek do Malagy na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Malaze na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek do Malagy na airticketportal.com.

Comments are closed.