Letenky do Lyonu

Lyon,
je město ve střední Francii a východní Evropy, hlavního města Lyonu a regionu Rhône-Alpes.

Lyon je třetí největší město ve Francii po Paříži a Marseille, ale vzhledem k metropolitní oblast, je druhá po hlavním městě.Město leží na soutoku Rhony a Saony a skládá se ze starého města (Vieux-Lyon, Fourvière, Saint Jean) a více obchodní centrum s Place des Terreaux, Place Bellecour a Rue de la République na poloostrově mezi Rhone a Saone.

Jeho obyvatelé se nazývají Lyonnais (francouzsky Lyonnais). Motto města je Avant, Avant, Lion melhor, v Arpitan „Vpřed, vpřed, Lyon nejlepší.“
Starověk Lyonu.
Podle legendy, Lyon byl založen králem Atepomaro a druid Momoro. Vykopávky v okrese Vaise ukázaly, že místo bylo obsazené dlouho před založením římského města v šestém století před naším letopočtem galský osada byla umístěna na kopci západně od řeky Saone, a obchodoval s oblasti Středozemního moře.

Římské město bylo založeno v roce 43 před naším letopočtem Julia Caesara poručíka, Lucius Munatius Plancus, kterou si římským senátem na návrh Cicera. Založil své hranice s pluhem, na kopci Fourviere (Forum Vetus) a dal mu jméno Lugdunum, což znamená „pevnost Boha července“, nejvyšší božstvo Galů, pravděpodobně na místě bývalého vojenského tábora, který se podával Základní odeslání Gallic Caesar. Akce byla připomínána s ražbu mincí.

Rozvoj města byl zvýhodněný jeho postavení, na příjezdové cestě z Itálie, na soutoku Saone (Arara) a Rhone a jeho postavení jako římské kolonie. Při rozdělení galského území ve třech provinciích kromě stávajícího Narbonne Galie v roce 27 př.nl, Lyon se stal hlavním městem „Gallia Lugdunensis“. Na svazích kopce Croix-Rousse se zvedl federální svatyně tří galských provincií, kde se každý rok se shromáždili delegáty galských kmenů na oslavu kultu Říma a vládnoucího císaře.

Narodil se v roce Lugdunum císaři Claudius, v 10 BC, a Caracalla, v 188.

V roce 58 Lugdunum, v jednom dni, byla téměř zničena plameny. Císař Nero nařídil okamžité nasazení úlevy a podstatných dotací. Pravděpodobně z důvodu nedostatku účinků těchto dotací a podezření, že byly ukončeny v pytlích chamtivý vládců, Nero se rozhodl provést sčítání provincie zlepšit daně a vyvážení osud obyvatel. Lyon vždy ukázal velkou oddanost Nero, zasláním příspěvku čtyři miliony zlata u příležitosti velkého požáru Říma v 64 a 68 odmítla vstoupit do šlechtického vzpouru proti císaři.

Christianizace nastal dříve: san Potino, první biskup diecéze Lyonu, a Saint Blandina, umučen v 177 pod Marcus Aurelius, jsou mezi prvními mučedníky. St. Irenaeus podařilo Potino a byl jedním z prvních křesťanských teologů. Lyon byl významným kulturním centrem, a křesťan v šestém století, se zde narodil Sidonius.
Nabídka letenek do Lyonu na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Lyonu na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek na airticketportal.com.

Comments are closed.