Letenky do Lugana

Lugano,
je švýcarská obec v kantonu Ticino.

Devátá švýcarské město podle počtu obyvatel (146 045 obyvatel v zázemí), hlavní městské centrum kantonů a prvním městem italského Švýcarska, se táhne od sjezdovek San Salvatore al Monte Bre až na vrchol Gazzirola; z přibližně 75,8 km2 povrch ve výšce v rozmezí od 272 m nad mořem na břehu jezera Lugano, v 2116 horní Val Colla.

Busy turistické letovisko, Lugano také etabloval jako přední světový mezinárodní bankovní centrum, třetí ve Švýcarsku po Curychu a Ženevě.
Je také známo, že jsou největším městem italského jazyka mimo Itálii.
Původ a středověk
První dokumenty prokazující existenci města jsou datovány 875. Již v roce 724, nicméně, město Lugano byl jmenován v daru, který dělal král Liutprand v San Carpoforo Como.

Ve středověku, po staletí, Lugano jako jiné země v kantonu Ticino následovaly události v nedalekých městech Lombardie Como a Milána, jejichž konflikty byly často jako bojiště právě oblast, která je nyní italský Švýcarsko.

Čtrnáctého století jsou první stanovy, známe jen z části, které byly vypracovány v duchu těch Como z roku 1335. K dispozici jsou přijímány v plné statutární Lugano 1441 založený na přední straně. V 1449, kdy krátce ves dostala pod nadvládu Como, druhý však spěchal znovu zavést své právní předpisy, zejména.

Tato tvrzení bylo uzavřeno s příchodem finální dominance Miláně, pod vládou Visconti, kolem druhé poloviny čtrnáctého století. Město bylo obsazeno francouzskými vojáky Mondragonu, pak švýcarský v roce 1512. Takže, po více než sto letech vlády mocným městem Lombardie, v souvislosti se ztrátou nezávislosti vévodství Milana a cizí invaze v Itálii, s’instaurò téměř trisecolare konfederační vlády (1521-1798).

Město bylo opevněno a kde nyní máme „kongresové centrum“ Villa Ciani a mohli jste vidět hrad postavený Como v roce 1286, přestavěný Ludovico il Moro v roce 1498 a dodávaného Francouzi Konfederace 26.ledna 1513 po obléhání, které trvalo šest měsíců. Stavba byla nakonec zbourána švýcarský (hlavně z důvodu nákladů na údržbu) po dobytí území Lugano.
Kupte letenky do Lugana.

Comments are closed.