Letenky do Lotyšska

Lotyšsko,
Riga
(lotyšsky: Zvuk Latvija), oficiálně Lotyšská republika (Latvijas Republika), JE Prostřední ze tří pobaltských Zemi na jihovýchodním Pobřeží Baltského moře jeho Rižského zálivu. Na Jihu sousedí s Litvou, na jihovýchodě s Běloruskem, na Východě s Ruskem na severu s Estonskem. Žije zde okolo 2 milionů obyvatel hlavním městem JE Riga. Lotyši JSOU baltským národem tvoří 62% obyvatel Země. Oficiálním jazykem JE lotyština.

Lotyšsko Jako bývalá svazová republika obnovila svou nezávislost 21. srpna 1991. Je členem Evropske unie, NATO, rady EVROPY, Schengenského prostoru a eurozóny.
Brestlitevský mír z 3. Března 1918 potvrzoval Vítězství ústředních mocností ve Východní Evropě Behem První Světové války. Německo dobylo Pobaltí (Estonsko, Livonsko, Kuronsko). Lotyšsko vyhlásilo nezávislost na Německu 18. listopadu 1918. Po vypuknutí Druhé Světové války bylo 17. června 1940 okupováno Sovětským svazem posléze anektováno. Během jednoho roku sovětské Vlady Před německém invazí byly desítky tisíc Lotyšů odvlečeny dělat sibiřských gulagů Nebo povražděny. Němečtí vojáci Byli proto na začátku války poměrně značnou casti obyvatelstva vítáni Jako osvoboditelé, avšak v průběhu války se obyvatelstvo z důvodu zvěrstev páchaných v německém armádou postavilo proti Němcům. Počáteční Podporu Němců později zneužívala Sovětská propaganda. Součástí Sovětského svazu Jako Lotyšská Sovětská socialistická republika zůstalo Až dělat rozpadu Sovětského svazu obj ROCE 1991.

Lotyšsko, Které było Mezi světovými válkami zemědělskou velmocí vyvážející potraviny dělat mnoha Zemi EVROPY, bylo Během sovětské okupace přeorientováno na průmyslovou výrobu jeho ekonomická samostatnost byla vnímána Jako přežitek – Země začala Být Integrovaná dělat celého sovětského štátu. Nové průmyslové podniky, ČI modernizované Staré (například závod na výrobu Lokomotiv RVR), získaly odbytiště v celém Sovětském svazu. Podobne docházelo k výměně obyvatelstva TaKé i kulturních Vlivu. Myslíte Lotyšská o sobě začaly stěhovat Tišice Lidi z celého Sovětského svazu, Hlavně Pak Rusu. Naopak Lotyši se začali objevovat v ostatních čtrnácti republikách, Tišice kilometrů od SVE domoviny. Proto se Velmi Casto Také hovoří o rusifikaci Pobaltí. Přestože lotyština zůstala oficiálním jazykem, byla doplněna ruštinou, která mela na úrovni svazu dominantní Význam.

V roce 1990 došlo v rámci perestrojky k Rade reforem, jejichž součástí bylo Také Zajištění ekonomické soběstačnosti jednotlivých republik. Chcete-li SE v Lotyšsku projevilo nárůstem hojnosti spotřebního zboží, kterého byl v Sovětském svazu obecně nedostatek, Nákupní turistikou. Presto většina obyvatel Lotyšská nevěřila faktické možnosti opuštění SSSR získání nezávislosti. Zvětší Tato Skutečnost se začala postupně přivádět k Alabama city independent Až v roce 1991. Tehdy se Právě Lotyšsko, Spolu s dalšími republikami Pobaltí, k zděšení mnoha obyvatel ostatních republik Sovětského svazu i jeho politického vedení, osamostatnilo Mezi prvními.

Začal hospodářský RUST integrace s evropskými státy, hlavne PAK EU. Myslíte Teto organizace vstoupila Země 1. května 2004, ve stejném roce o sobě vzít stálá členem NATO. Odbourání celních bariér připojení k jednotnému hospodářskému prostoru se Sice ukázalo pro lotyšské hospodářství Jako Velmi pozitivní Krok, Země Mela po radu let Nejvyšším hospodářský RUST v EU, dopadla na ni pivo Velmi těžce hospodářská Krize z přelomu let 2008/2009, KDY se Země dostala dělat velkých potíží mluvilo se i o státním bankrotu.

Comments are closed.