Letenky do Los Angeles

Los Angeles,
je hlavní město v Kalifornii, největší tohoto státu, a druhá ve Spojených státech amerických. Spolu s New Yorku a Chicagu je jedním ze tří nejvýznamnějších měst v zemi, a je ekonomické, kulturní a vědecké film celosvětového významu.

Bylo založeno 04.4.1850 (pět měsíců před Kalifornie stala třicátého státu Evropské unie), je hlavním městem kraje. V roce 2012, odhadovaná populace je 3.884.307 obyvatel. Los Angeles, o rozloze více než 1200 km2, přesahuje rozšíření mnoha dalších amerických městech. Jeho centrum se nachází asi 270 mil jihozápadně od Las Vegas, na pobřeží Tichého oceánu.
Historie [editovat | editovat wikitext]
V roce 1769, průzkumník Gaspar de Portolà Katalánština vedl výpravu v jižní Kalifornii spolu s františkánským Junipero Serra a Juan Crespi. Portola nazývá řeka, který objevil „El Rio de Nuestra Señora de la Reina Los Angeles de Porciuncula“. Podél řeky, Brother Crespi všiml vhodné místo pro vybudování misi, ale v roce 1771 založil bratra Serra Whittier zužuje. Po povodni v roce 1776, mise byla přesunuta do San Gabriel.

4. září 1781 45 mexických osadníci opustil Mission San Gabriel založit nové osady na místě u řeky, který byl identifikován Brother Crespi. Město, nazvaný El Pueblo de Nuestra Señora la Reina de los Ángeles sobre El Rio Porciuncula, zůstal malé zemědělské centrum pro desetiletí. Dnes obecná charakteristika Pueblo jsou uloženy v malé historické čtvrti, také volal Olvera Street.

Nezávislost Mexika ze Španělska bylo dosaženo v roce 1821, ale mnohem větší změna nastala v roce 1847, kdy po bitvě u řeky San Gabriel v dnešní Montebello a následné smlouvy Cahuenga (13.ledna 1847), Kalifornie dopadl ovládání USA.
Los Angeles byla založena jako obec v roce 1850, kdy jeho populace byla jen 1600 lidí. Železnice dorazila Los Angeles v roce 1876, a to prostřednictvím práce jižního Pacifiku.

První policejní sbor byl založen v roce 1853 a byl jedním z Los Angeles Rangers, tvořené z dobrovolníků, který byl následován Los Angeles City stráže, také skládá z dobrovolníků. LAPD, což je zkratka pro Los Angeles policejní oddělení, které zajišťuje policejní službu dnes v Los Angeles, byla založena v roce 1869, kdy šest agenti byli najati policejní šéf William C. Warren. V současné době existuje více než 4000 hlídka důstojníků, nepočítaje oddělení Los Angeles šerifa, který pokrývá celý okres Los Angeles, pracoval v malé části.

Los Angeles City Hall, tady v roce 1931, byl postaven v roce 1928 a byla nejvyšší stavba ve městě, až do roku 1964, kdy bylo zrušeno omezení výšky.
Až do počátku dvacátého století, Los Angeles byl malý pohraniční město. První vývoj byl hnací silou pro olej. Byla objevena v roce 1892 a během několika desetiletí uhlovodík průmysl měl obrovský nárůst. V roce 1923, oblast Los Angeles za předpokladu čtvrtinu ropy spotřebované v celém světě. V roce 1930 počet obyvatel přesáhl jeden milion. V roce 1932 město hostilo letní olympijské hry.

Ještě důležitější pro vývoj občana byla voda. V roce 1913, William Mulholland dokončil akvadukt Los Angeles (Los Angeles akvadukt v angličtině), který zajistil krytí potřeb vody města. Od roku 1915, mnoho malých měst v okolí, bez přívodu vody, nezávislé, se stal částí obce Los Angeles.

Od dvacátých let minulého století, rozvoj Los Angeles získala další podporu od narození dvou nových průmyslových odvětví. V roce 1942, na počátku druhé světové války, byl předmětem kontroverzní bitvy Los Angeles.

V roce 1984 město hostilo letní olympijské hry podruhé. V roce 1992 vypukla, co byl pak volal „vzpoura Los Angeles“, který způsobil smrt 52 lidí, v důsledku bití, vyrobený bílými policisty, národní African American Rodney King.
Nabídka letenek do Los Angeles na airticketporetal.com. Nabídka ubytování v Los Angeles na airticketportal.com. Nabídka akčních a levných letenek do Los Angeles na airticketportal.com.

Comments are closed.