Letenky do Ljubljany

Ljubljan,
je hlavním městem Republiky Slovinsko od získání nezávislosti (1991). Leží na říčce Ljubljanice představuje zajímavé historické centrum baroka a secese. Architektura města, plná domů s špičatou střechou, které jsou postiženy hodně vlivu sousedního Rakouska. Město je rozděleno do 17 okresů a 33 vesnic. Nachází se v centru země, město má populaci asi 274 826 obyvatel. Ljubljana je považován za srdce kulturní, vědecké, ekonomické, politické a administrativní centrum Slovinska. Po celou dobu své historie byla ovlivněna svou geografickou polohou na křižovatce německé kultury, slovanské a latině.

Některé faktory, které přispívají k jeho ekonomické situace jsou přítomnost silniční spojení, koncentrace průmyslu a vědecko-výzkumných ústavů. Ljubljana je sídlo ústřední vlády, správních úřadů a všech ministerstev Slovinska. To je také sídlo parlamentu a úřadu prezidenta.
Etymologie a symbol,
Historici se dosud dosáhly dohody o původ jména města. Někteří se domnívají, že název pochází ze starověkého slovanského jména Laburus. Jiní se domnívají, že slovo je odvozeno z latinského slova Aluviana po povodeň ve městě. Původ může být také Laubach, jméno, které znamená „bažina“. Konečně, někteří se domnívají, že název je odvozen od slovanského slova Luba znamená „láska“.
Podle slavného řeckého mýtu, hrdina Jason a jeho Argonauts, který našel slavný Zlatého rouna v Kolchidy, pak zamířil na sever podél řeky Dunaje, místo k Egejském moři. Od Dunaje by měly vést k jeho přítoku Sávy, a pak až k prameni řeky Lublanici. Oni zničen jejich loď, aby mohli nést až k Jaderskému moři, který leží na západ, aby se vrátil domů. V rámci společné aktuální Vrhnika a Lublani, Argonauts našel velké jezero obklopené močálu , Zde Jason našel monstrum. Toto monstrum je drak Lublaň, která je nyní k dispozici na znaku a vlajky města. Několik okřídlení draci ozdobit příklad Bridge of Dragons (Zmajski Most). Tento most, postavený v letech 1900 a 1901, je dílem Jurij Zaninović. Drak (nebo lindworm, tvor napůl had a napůl drak), je také symbolem blízkého rakouského města Klagenfurt, který byl po staletí velký duchovním centrem slovinsky. Vzhledem k této blízkosti, legendy draka v Lublani a lindworm Klagenfurt jsou často přirovnávány a připojen.Kromě toho byly legendy bylo zacházeno stejně ve dvou městech, pokud jde o heraldice:. na erby jsou v obou případech dvě zelené draci, které na červeném pozadí a související do budovy.
Nabídka letenek do Ljubljany.

Comments are closed.