Letenky do Little Rock

Little Rock,
je město ve Spojených státech amerických, kapitálu a nejlidnatějšího státu Arkansas.Město se nachází v centrální oblasti státu, a je také hlavním městem okresu Pulaski.Jméno Little Rock pochází z malé skalní město na jižním břehu řeky Arkansas, který byl nazýván francouzský La Petite Roche („Little Rock“). V letech prvních zkoumání v této oblasti, „Little Rock“ se stal známý referenční bod a dal název osady, která zde vyvinuté.
Geografie,
Podle sčítání lidu Spojených států Bureau, město má celou oblast 302.5 km?, Z nichž 301 km2 půdy a 1,6 km2 vnitrozemské vody (0,52% z celkového počtu).

Little Rock se nachází na jižním břehu řeky Arkansas v centru Arkansasu. Proudy Fourche Creek a průtokové Rock Creek městem a hodíte v Arkansasu. Západní část města se nachází na úpatí Ouachita hor. V blízkosti severozápadní hranici města je Pinnacle Mountain a jezero Maumelle, která zásobuje pitnou vodou město. Město North Little Rock se nachází v přední části Little Rock, na druhém břehu řeky.

Demografie,
Na sčítání lidu 2000 bylo 183 133 obyvatel, jejichž etnický původ bylo následující: 55,07% bílý, 40,41% černoši, 0.27% domorodý Američan, 1.66% asijské, 0,03% ostrované oceán Pacific, 1.28% od jiných původu, 1.28% mnohonárodnostní původu, 2.67% hispánský.

Památky a zajímavá místa,
Aerospace Education Center – IMAX Theater a EpiSphere Digital Dome Theater
Arkansas Arboretum
Arkansas Arts Center – největší muzeum ve státě, známý pro své sbírky kreseb a divadelních produkcí pro děti.
Arkansas Museum of Discovery – Arkansas Muzeum vědy a historie.
Arkansas Repertory Theatre – Rep
Arkansas Trail
Arkansas State Capitol – zmenšenou repliku americkém Kongresu ve Washingtonu, DC, dokončena v roce 1911
William J. Clinton Prezidentské centrum – knihovna a muzeum se zaměřil na dvě podmínkách předsednictví Clinton
Jalovice International – sídlo mezinárodní organizace pro pomoc hladu a chudobě, v sousedství Clinton prezidentské Center
Historické Arkansas Museum – regionální historie muzeum, které se zaměřuje především na období hranic
Little Rock Central High School
Little Rock Zoo
MacArthur Museum of Arkansas vojenské historie – vojenské muzeum věnované roli Arkansas ve vojenské historii
Old State House Museum – bývalá budova State Capitol, dnes historické muzeum, které se zaměřuje na nedávné historii Arkansasu
Pinnacle Mountain State Park – národní park severo-západně od Little Rock
Nábřežní Park – park se nachází v centru města, hostí každoroční hudební festival Riverfest, a je místo, kde je La Petite Roche (Little Rock).
River Market District – bývalý sklad zrekonstruované části centra města, jehož součástí je starý styl se vztahuje na trhu bazar, farmářský trh od dubna do října, a několik obchodů, barů, restaurací a galerií
Robinson Center Music Hall – vedoucí Symfonického orchestru Arkansasu

Comments are closed.