Letenky do Lexington

Lexington,
je druhým nejlidnatějším městem ve státě Kentucky a 66. největší ve Spojených státech. Obyvatelstvo – 279.044 lidí od roku 2007.
Historie,
Město bylo založeno v roce 1775. V roce 1779, město bylo založeno na univerzitě.

V roce 1818, se narodil v Lexington Mary Todd Lane, 1842 – prezidenta Lincolna manželky.

02.11.2010 obyvatelé města zvolen starostou demokrat Jim Gray. Dříve pracoval jako náměstek primátora Jim Gray neskrývá homosexualitu a je první otevřeně homosexuální v historii města být volen do tohoto úřadu.

Geografie,
Nachází se v centrální části státu.

Ekonomika,
Město je známé pro jeho chovu koní svorníku a tabákovém průmyslu.
Vzdělávání,
Lexington je domovem hlavního kampusu University of Kentucky, známý pro své fakulty Classics a jeho latinské výuky bydlení podporované profesora Terence Tunberg.

Transport,
Lexington má letiště (Bluegrass letiště IATA: LEX).

Kůň,
Jednou z nejznámějších atrakcí Lexington Kentucky Horse Park. Kromě toho, v roce 2010, Lexington hostí světové jezdecké hry. Slavné prodeje dostihový kůň se konají každý rok kolem Keeneland.

Osobnosti spojené s městem,
Rodné město:
genetik Thomas Hunt Morgan;
Herec George Clooney;
sportovec Tyson Gay;
člen Backstreet Boys, Brian Littrell;
rap skupina CunninLynguists.
Americký fotograf Ralph Eugene Meatyard žil v Lexingtonu.
Lexington Kentucky (USA), také známý jako „koně hlavní město světa“, se nachází v samém srdci Bluegrass kraje. Je to druhé největší město v Kentucky, po Louisville a 65. největší město v Americe. 1. ledna 1974 Lexington se stala první obec v společenství Kentucky, který vytvořila konsolidovaný město-kraj by se spojil s Fayette. V roce 2005, sčítání lidu odhaduje počet obyvatel Spojených států Lexington na asi 268.080 lidí.

Lexington je Kentucky Horse Park, Keeneland závodiště Hippodrome Red Mile, University of Transylvánie a University of Kentucky (UK). Area code (859), je také známý jako UKY.Basketbal Program Velká Británie je nesmírně populární ve městě a státu.Basketbalový tým z University of Kentucky Wildcats vyhrál více zápasů než kterýkoliv jiný tým v historii basketbalu na amerických školách.
Kupte letenky do Lexingtonu.

Lexington byl vybrán na pořádání Světových jezdeckých her v roce 2010.

Comments are closed.