Letenky do La Rochelle

La Rochelle,
přístavní město v západní Francii na pobřeží Biskajského zálivu v regionu Poitou – Charentes.
La Rochelle byla založena v X. století. V XII a XIII století, byl důležité město v síti templářů, kteří ji postavených ve velkém přístavu. K tomuto dni, v La Rochelle, tam rue des Templiers, ulice templáři. Až do XV století, město zůstalo největší přístav na atlantickém pobřeží Francie. Obchod byl primárně víno a sůl.

V období renesance, La Rochelle přijala reformace myšlenky otevřeně a roku 1568 se stal centrem hugenotů, které dal městu krátké období prosperity a míru. V roce 1622, vévoda z Guise zničil flotilu La Rochelle, který byl pod vedením Jeana Guiton.

10.9.1627 byla zbraň duel mezi obhájci La Rochelle a královských vojsk, což vedlo k králi Ludvíku XIII zahájit obléhání La Rochelle, který skončil s jejím převzetí v roce 1628, stejně jako nový pronásledování hugenotů, vysoké místo, které bylo zrušení ediktu Nantes Louis XIV. Mnoho Huguenots uprchl ze země a byl založen v roce 1689 v Severní Americe měst Nouvel Rochelle (New La Rochelle). V éře kolonialismu, La Rochelle hraje důležitou roli v obchodu mezi Africe, Severní Americe a Evropě.
Během druhé světové války, Němci vybudované poblíž La Rochelle bunkru pro ponorky, zachovala dodnes. Vzhledem k silnému odporu vůči vetřelcům La Rochelle byl poslední město ve Francii osvobodil.Německý velitel vzdal až do půlnoci 08.5.1945.
Ostrov Re (Ile de Re), který se nachází půl hodiny jízdy na západ od La Rochelle, jemně svažující úzký pruh země, asi 30 kilometrů, od jihozápadu lemovaný písečné pláže, a ze severovýchodu – slaniska a ústřice plantáže.

Na ostrově uvidíte změť malých vinic, pěstování chřestu a pšeničná pole. Podle zákona by všechny budovy na Fe nesmí být vyšší než dvě podlaží a musí obsahovat typické místní prvky, jako jsou například bílé omítnuté stěny, půlkruhových oranžové obklady a okenic malované zelená – takže ostrov je vždy atmosféra vesnic jižně od letoviska.

Když sezóna pokračuje, ostrov potěšila pozvolnější tempo života a mlhavé kouzlo; v této době, téměř všichni obyvatelé věnují pěstování ústřic a mušlí. Nicméně, na vrcholu sezóny je turistické místo k okrajům: že to bude na 400 tisíc návštěvníků. V podstatě, tento dav je poslán do jižních plážích, protože pláže na severovýchodě jsou pokryty s kameny a mořských řas, a tam je malá mělká voda ke koupání.

Ré Island je spojen s La Pallis (La Pallice) – předměstí La Rochelle – 3-kilometr mýtné most, postavený v roce 1988 (cestovat autem – 8 €, vzadu – zdarma). La Pallis byl kdysi hlavní obchodní přístav s velkými dvory, ale dnes, i když i nadále sloužit jako námořní základna, časy se změnily. Kolem, všimnete si kolosální konkrétní hangáry, otlučený špatné počasí – je pokryta doky pro ponorky, postavený Němci udržovat jejich flotilu ponorek v Atlantickém oceánu během druhé světové války. Vzhledem k tomu, nosit příliš tvrdý, oni používat až do současnosti.

Saint-Martin (St-Martin), hlavní město ostrova – rybářský přístav na severním pobřeží s typickou atmosférou: štukovými domy choulili kolem kamenných násypů dobře chráněný přístav, kde se každé ráno v bahnitém pásu surf skluzu trawlerů a „ústřic“ pramici, naplněné až na vrchol, jako je Buněčné zařízení pro „pěstování“ ústřice.

Café Boucquingam na nábřeží vám připomene vojenských dobrodružství vévody z Buckinghamu, neúspěšně zaútočil na ostrov v roce 1627. Na východ od přístavu, můžete chodit mezi téměř zcela zachovalými hradbami (po útocích z Buckinghamu v XVII století, Vauban znovu vytvořený) směrem k citadele, dlouho sloužil jako vězení.

Od 1860 do 1938 to zůstalo východiskem pro vězně (bagnards), odsouzen k tvrdé práci v trestanecké kolonii v Francouzské Guayaně a Nové Kaledonii. Většina očekávat, že rychlá smrt a zapomnění – ale ne Henri Charriere, přezdívaný „Moth“, který vyplul z ostrova ďábla na sáčku z kokosových ořechů po 9 se pokusí o útěk, a 13 let v koloniích, a později napsal bestseller o tom.
Nabídka letenek do La Rochelle na airticketportal.com. Nabídka ubytování v La Rochelle na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek do La Rochelle na airticketportal.com.

Comments are closed.