Letenky do La Paz

La Paz,
plné jméno Nuestra Señora de la Paz (španělsky La Paz, Nuestra Señora de La Paz, Aymara Chuqiyapu.) – Město v Bolívii, skutečného hlavního města země (od 1898), stejně jako správní centrum departementu La Paz.

Populace metropolitní oblasti 1.609 milionů lidí, dělat La Paz, Bolívie největší město. Bez předměstí La Paz dává prvenství město Santa Cruz de la Sierra.

V La Paz je bolivijští většina vládních agentur, včetně sídla prezidenta republiky, i když nominální (ústavní) je hlavním městem Sucre.
La Paz se nachází na břehu řeky stejného jména v nadmořské výšce 3600 metrů nad mořem. La Paz – nejvýše položený hlavní město státu světa (také se nachází ve městě je „nejvyšší“ golfové hřiště, a fotbalový stadion na světě [pochvalná zmínka potřebovala 902 dny]). La Paz se nachází v kráteru vyhaslé před milióny let, sopky.

Vzhledem k horské lokalitě města, klima v La Paz vychladnout. Průměrná teplota nejteplejšího měsíce (listopad) je kolem 10 ° C, nejchladnější (červenec) – asi 4 ° C Vždy je velký rozdíl mezi jednotlivými dny a výkyvy, a to zejména v období sucha, která trvá od května do srpna.

Zvláštností La Paz z důvodu vysoké hory polohy a nízkých šířkách, je nejvyšší úroveň UV záření na světě, což také přispívá ke snížené tloušťky ozonové vrstvy a slunečního svitu, a proto UV záření v poledne toků volně. Pokud normálně extrémní úrovně UV indexu je 11 nebo vyšší, pak La Paz je považován za nebezpečný pouze UV ​​index 16 nebo vyšší.
Město bylo založeno v roce 1548 Alonso de Mendoza v blízkosti starého indického vypořádání Chukiago. Původně nazvaný Nuestra Señora de la Paz (Nuestra Señora de la Paz – „Naší Paní z světa“). V roce 1809, povstání vypuklo ve městě proti španělským kolonizátory, se stal prolog k válce španělské kolonie v Jižní Americe za nezávislost (1810-1826). V roce 1825, kdy Horní Peru stala nezávislou zemí s názvem Bolívie po nacionalisté republikáni porazil španělskou armádu u Ayacucho, město bylo přejmenováno na La Paz de Ayacucho. Hlavním městem země začala Sucre, pojmenoval vůdce rebelů Antonio Sucre.

La Paz byl skutečný kapitál Bolívie od roku 1898. Vláda se stěhoval do města 25. října 1899, když generál de Jose Manuel Pando (španělsky. José Manuel de Pando) vzal předsednictví po federální revoluci. Rezidence prezidenta a vláda země se nachází ve městě La Paz až do současnosti.

V dubnu 1952 ve městě La Paz, tam byla vzpoura, ohlašoval začátek bolivijského revoluce 1952. A kromě toho, že je středem politického života země, La Paz během XX století, ve skutečnosti působí jako hlavní aréna pro četné rebelií, převratů, revolucí a junty, které byly v historii země. Teprve v roce 1985, v zemi konat svobodné a všeobecné volby.

Dálnice uzel a železnice. Mezinárodní letiště El Alto.

Ve městě – řada podniků potravin, lehký průmysl, tabákový průmysl. Vývoj výroby cementu, skla, nábytku a dalších.

Staré čtvrti s tradičními dvoupodlažních domů zachovat tradiční obdélníkový mřížku ulicích koloniální doby. Mezi nejpozoruhodnější památek architektury – Palác Diez de Medina (1775, 3-podlažní arkády a schodiště v nádvoří), palác Villaverde, atd.; Církev – San Francisco (asi 1743 – 1784, 3-čepel portál s bohatými řezbami), Santo Domingo (1.726), San Pedro (1790, hlavní loď klenba a kopule pemza-vápenné hmoty na rámu rákosu).

Národní archeologické muzeum a Národní muzeum umění představuje starověké indické umělecké předměty a umělecká díla z koloniálních časů.

Letiště El Alto je vysokoraspolozhennym mezinárodní letiště na světě (4061 m nm), takže když letadlo přistálo dveře otevřené, cestující mohou zažít prudký pokles tlaku.
Voda v La Paz vaří při 88 ° C
Rafael Mendoza Castellon Stadium je stadion vysokoraspolozhennym certifikovány. FIFA vydal pravidlo zakazující organizace úředních zápasů na stadionech se nachází nad 2500 metrů nad mořem, protože hráči mohou být vystaveny většímu riziku zdravotních účincích sníženého tlaku kyslíku. Nicméně, díky intenzivnímu agitování bolivijských orgánů na stadionu Rafael Mendoza Castellon výjimkou byl vyroben.
Centrální autobusové nádraží La Paz navrhl Gustave Eiffel, návrhář Eiffelovy věže.
Na počest La Paz nazval asteroid (1008), La Paz (angl.) Rusky., Se otevřel v roce 1923.

Comments are closed.