Letenky do Kolína nad Rýnem

Kolín nad Rýnem,
Kolín nad Rýnem město ve Spolkové republice Německo, v Severním Porýní-Vestfálsku. Kolín nad Rýnem je čtvrtý největší počet obyvatel a třetí největší město v Německu a jeden z největších ekonomických a kulturních center v zemi. „Metropole na Rýně“, jak se často nazývá Kolín nad Rýnem – je jedním z nejstarších měst v Německu, kteří hráli významnou roli v dějinách Evropy po celou dobu své existence, protože římské éry. Kolín nad Rýnem je známý pro své hlavní kostel – katedrála Kolína, jeden z hlavních katolických kostelů v Německu.
Kolín nad Rýnem se nachází na dolním toku řeky Rýna v Kolíně nad Rýnem zátoce. Na východ od Kolína nad Rýnem jsou tzv Highlands (Bergisches Land) a hornatý Sauerland; na západě – Národní park Ville; v jiho-západ – vrchu Eifel; v jihovýchodní rýnského masivu. Nejvyšší bod ve městě – Kёnigsforst – se nachází na 118 metrů a nejnižší (Vorringensky poruchy) – 37 m nad mořem. Zeměpisné souřadnice města – 50 ° 55 ’60 „SAT a šířky 6 ° 57 ‚0“. Východní. délky.

Počet obyvatel Kolína je 1,000,298 lidí. V Kolíně nad Rýnem se nachází několik satelitní města se nachází přímo u městských omezení, často hraničí s nimi jsou hned přes ulici. Největší z těchto měst – Dormagen, Leverkusen, Bergisch Gladbach, Troisdorf, Huerth Bruehl a Pulheim. Populace metropole jako metropolitní oblasti asi 2.100.000 lidí v Kolíně nad Rýnem. Hustota obyvatelstva ve městě je 2393 obyvatel na čtvereční kilometr.

Národnostní složení obyvatelstva je velmi rozmanitá: tam jsou zástupci asi 150 národností. Většina Němců – 82,6%, zbytek – přistěhovalci z jiných zemí. Největší přistěhovalce diaspory jsou Turkish (6,6% populace), italština (2%), národy bývalé Jugoslávie (1,56%) a SNS (0,97%).

Kölsch se výrazně liší od literární Němec, i když ne tolik jako švábské a bavorské dialekty: lidé, kteří znají německého jazyka do značné míry pochopit a Kölsch. Zvláštností dialektu je, zejména, nahrazení zvuku G na J, téměř kompletní absence zvuku R, «polykání» koncové zvuky a slabiky, stejně jako mnoho místních slov a výrazů.

42,5% obyvatel jsou členy římsko-katolické církve. 16% poznat sebe jak protestantští Evangelíci a zbytek jsou většinou ateisté nebo muslimové. K dispozici jsou také 2 ortodoxní komunity (jeden z nich – kostel Saints Constantine a Helen ROC) a 3 Hebrejský: Jüdische Gemeinde Köln, Synagogen Gemeinde Köln, Jüdische Liberale Gemeinde «Gescher la massoret».

V Kolíně nad Rýnem, ve městě tolerance, spíše rozšířený různých neobvyklých náboženských hnutí jako křesťana (Svědkové Jehovovi, Nový papežský kostel) a Muslim a buddhisty. Například, v Kolíně nad Rýnem, až do nedávné doby, to bylo centrum radikální islámské organizace Milli Gёryush.

Kolín nad Rýnem se nachází v mírném podnebném pásu. Město dominuje severozápadní větry jsou časté bouřlivý poryvy. V zimě teplota málokdy klesne pod 0 ° C, námraza nastat při pohybu masy studeného vzduchu ze Skandinávie a východní Evropy. Léto ve městě je teplý, ale obvykle ne horký. Jaro je dost v pohodě a prodlouženým podzim tam jsou rekuperace tepla až do listopadu. Průměrný roční úhrn srážek je 839 mm.
Historie v Kolíně nad Rýnem má své kořeny v mlhách času. Před více 5000 lety staří Keltové byli tu za jejich posílení jak potvrzují archeologické nálezy v oblasti Lindenthal.

Nicméně, historie Kolína jako trvalé osídlení začíná v 38 před naším letopočtem. e. se základním oppidum Ubiorum. Toto hradiště založil Mark Agrippa Vipsanius, velitel císaře Augusta po přestěhování na levý břeh Rýna příjemný Římané germánský kmen Ubii. Ti, kteří zde žili před Eburones byli poraženi vojska Gaius Julius Caesar. 15 AD. e. V této obci, obklopené hustými lesy německými, rodina je narodil velitel Germanikův Agrippina, který je považován za zakladatele Matky Kolíně nad Rýnem. Stát manželka císaře Claudius, a zároveň císařovna (a později matkou císaře Nerona), ona odmítá dát manželovu stav rodné město kolonie, oficiálně ho dávat do hodnosti královských měst a zavádění římské právo. 50 CE. e. Oppidum Ubiorum přijímá tento stav a od té doby nazýván Colonia Claudia Ara Agrippinensium (lat. A Claudia Colony Altar Agrippintsev). Zkrácený město volalo Colonia Agrippina, a až do středověku zbyla jen „kolonii“ v místním vulgárních slov – Kolín nad Rýnem.

Od té doby se město začalo rychle růst. V 69, během vřavy Agrippina Colony Vitellius starosta prohlásí císařem, ale je poražený Vespasianem. A 85, město deklaroval kapitál provincie Dolní Německa (Germania Inferior) – Událost, předurčením osudu historického Kolíně nad Rýnem. Kolonie se objeví Agrippina administrativní budovy (pretorium – palác guvernéra), chrámy (např, chrám Jupiteru), divadlo; Řím přestěhoval administrativní aparát, obchodníci, kněží, rolníci prostě doufat v úrodné a méně vysoké daně. Po 100 letech, město má již 15 000 lidí – a to je ve volné přírodě v Německu, a to navzdory tomu, že na druhé straně Rýna již začalo vlastnictví bez germánské kmeny. Později, Kolín nad Rýnem se stává centrem sklářského průmyslu, tam je máta, mimo městské hradby, které budou určené pro stát stovky let, postavený luxusní vily římských šlechticů, odejít do provincií. V roce 310 usnesením ze dne císaře Konstantina postavil první (a až do XIX století, jediný) most přes Rýn. Do této doby v Kolíně nad Rýnem jsou již fungující společenství křesťanů a Židů, po ediktu Milana, biskup v Kolíně nad Rýnem Matern podílí v ekumenickém koncilu.

Nicméně, od konce IV století v Kolíně nad Rýnem se vyvíjí nejistotu. Rich kolonie padá za oběť nájezdům militantních franků, stejně jako vzpoury vojáků. V tomto okamžiku je mučednictví v Kolíně nad Rýnem má jeho aktuální patrona Ursula a její 11 služebné. Nájezdy Alans, vandalové a Sasové byly úspěšně zahnán. Nicméně, v 454, Franks konečně dobýt Kolín a okolí v bitvě u Zülpich. Kolín nad Rýnem pretorium stal sídlem krále Clovis. Téměř polutysyacheletny Kolín nad Rýnem období Roman tímto účelem.

Hlavní článek: Arcibiskupství Kolín nad Rýnem
V roce 508, po více než padesáti letech nadvlády Ripuarian franků Kolín nad Rýnem se přesune do království Merovingian. Později, v roce 795, Charlemagne prohlašuje, Kolíně nad Rýnem arcibiskupství a jeho přítel Hildebolda prvním arcibiskupem. Arcibiskupství Kolín zahrnoval severozápadním Německu a Nizozemsko. Tento vysoký status vedly k zahájení výstavby prvního kolínské katedrály v románském slohu v roce 870. Nicméně, v 881, město chápe těžký katastrofu – Útok Normanů, kteří pustošili Kolína nad Rýnem a jeho okolí.

V polovině X. století císař Otto velký přiřadí jeho bratra, arcibiskup Kolína Bruno, titul vévody z Lorraine. Ve stejné Cologne vypořádá s dcerou Otto, byzantská princezna Theophano (pochován v kostele sv Panteleimon k tomuto dni). V době, kdy Kolín nad Rýnem je již začíná být jedním z nejdůležitějších měst středověké Evropy. Katolické kostely jsou postaveny, obchod vzkvétá. V roce 1164 arcibiskup Kolína Rainald von Dassel se stal blízkým přítelem Fredericka Barbarossa. On byl udělen s titulem kancléře Itálie a dává zelenou pro transfer do Kolína nad Rýnem od Milána ostatků svatých tří králů. Brzy začne stavbu obrovského gotické katedrály (1248).

Postupně rostoucí self-uvědomění a občany Kolína. Vzhledem k tomu, XI století, jsou stále častěji potyčky mezi vyšších duchovních a měšťanů. V rozhodující bitvě Worringen kёlntsy roku 1288 byli na straně vévody Brabant proti jejímu arcibiskupem a vyhrál konečného vítězství nad ním. Kolín nad Rýnem se stal svobodným městem, i když zůstal centrem arcibiskupství. Přesně 100 let po této přelomové události založené Univerzita v Kolíně nad Rýnem. A v roce 1367 v Kolíně nad Rýnem, odborová organizace uspořádala setkání německých a holandských městech, na které se rozhodnutí vyhlásit válku Dánsko. Tato událost je tradičně identifikoval se základnou Hanseatic ligy – největší odborové středověku. Město zažívá hospodářský boom během jeho rozkvětu. C XIII a XVI století Kolín nad Rýnem – největší město v německých území Svaté říše římské. Arcibiskup Kolína tradičně patřila 7 voličům, kteří mají právo zvolit si císaře.

Comments are closed.