Letenky do Kodaně

Kodaň,
hlavní a největší město Dánska. Nachází se na ostrově Sjaelland a Amager a Slotsholmen.Populace historického města něco přes 0,5 milionu lidí, se na předměstí – více než 1 milion obyvatel. Část města – self-prohlásil Christiania – je na částečné samosprávy.
Historie [editovat | editovat wiki text]
Na místě v Kodani v XII století byla malá vesnice Havn, že biskup Absalon po stavbě hradu, v 1167, se změnil na opevněné město. V roce 1254 v Kodani bylo první město oprávnění. V 1416 Eric Pomořanska vyhrál Kodaň v 1433, a dělal tomu jeho bydliště.

Během války, hrabě Copenhagen vydrželo hrozné obležení, a v letech 1658-1659 hrdinně bránil proti Švédům.

V roce 1728, Kodaň požár zničil více než čtvrtina z budov města.

V roce 1807, Kodaň byla těžce poškozena při bombardování Brity, a šest let dříve v očích města se byl slavný námořní bitvy.

Na místě starých opevnění, z nichž pouze citadely, rozbité bulváry, které přiléhají k rychle rostoucí předměstí (Vesterbro, Osterbro a Nerebro), v posledních letech téměř splynula s městem. Z ekonomického hlediska je vytvořen integrálně s městem je také Frederiksberg v západní (46.954 obyvatel) Uterslev severozápadu (2596 obyvatel), a na ostrově Amager Zundberne (13310 rezidenti). Kodaň vyztužený silné mořské pevnosti.

V roce 2013, Kodaň získala první místo v žebříčku nejvíce hodí pro život měst na světě, sestavuje britský časopis Monocle (angl.)
Vyberte si letenky do Kodaně.

Comments are closed.