Letenky do Knoxville

Knoxville,
je třetí největší město státu Tennessee po Memphis a Nashville, s populací 183 546 obyvatel (2007).Metropolitní oblast má populaci 655 400 obyvatel.

Společnost byla založena v roce 1786, byl první hlavní město Tennessee, kdy stát vstoupil do Unie v roce 1779, a zůstal tak až do 1819, kdy kapitál byl dojatý k Murfreesboro. Jméno města je poctou prvnímu Americký ministr obrany, Henry Knox.
Zajímavosti,
v Knoxville trávil rané dětství a mládí, spisovatel Pulitzer Prize Cormaca McCarthyho (vlastně narozený v Providence, Rhode Island), který ustanovil některé z jeho vyprávění práce (jako je The Orchard Keeper a Suttree).
Město se objeví ve třetí sezóně The X-Files epizody na začátku pitvy mimozemské I
Město se objeví v epizodě Simpsonovi.
Společnost byla založena v roce 1791, to bylo hlavním městem na jihozápadě území a první hlavní město Tennessee (od 1796). Během občanské války, stát Tennessee se připojil ke konfederaci; ale Knoxville a východě státu obecně, zůstal docela dobré pro Unii, a to zejména proto, že otroctví bylo příliš rozšířená. Z tohoto důvodu, jižní armáda obsadila město během války.

Po válce, Knoxville se stal jedním z nejbohatších měst a žít zevnitř jižních Spojených státech. V letech 1865 a 1920, dva velké sály byly postaveny: Bijou divadlo a Divadlo v Tennessee.

Ale po roce 1920, město trpí de-urbanizace. Trend obrátil poněkud s Všeobecnou výstavě 1982 (1982 světová výstava), když jsme postavili Sunsphere v centru města.

Dnes předměstí jsou ještě důležitější, ale tam jsou kulturně živé oblasti v centru města, stejně jako staré čtvrti (Staré město) a náměstí (tržního náměstí). Také, University of Tennessee se nachází v těchto částech.

Comments are closed.