Letenky do Kansas City

Kansas City,
je město Spojených států amerických, ve státě Missouri. Nesmí být zaměňována s jinými městy stejného jména, který se nachází v Kansasu za státní hranice, se kterou však přispívá k vytvoření jediné metropolitní oblast.

Obsahuje části hrabství Jackson, Clay, Cass a Platte.

Ačkoli je to největší město v kraji Jackson, hlavní město stejnojmenného je předměstí nezávislosti. Nachází se v místě, kde řeka Kansas vlévá do Missouri, a je na hranici mezi Missouri a Kansas, za který leží ostatní města stejného jména. To je jednotná, ve skutečnosti, titulní město Kansasu třemi železničními mosty a dvě silnice.

To je známá po celém světě pod přezdívkou „město fontány“, protože to je druhým největším městem na světě pro počet kašen s více než 200 za Řím, který má více než 2000.

Historie,
Před evropskou kolonizaci území obývané kmeny Algonquian skupin. První běloch k návštěvě těchto míst, se stal v roce 1713 francouzský průzkumník Etienne de Vineyard (fr. Étienne de Veniard). Území patří do francouzské koloniální državy, a to na základě smlouvy Paříže v 1763 byl postoupen do Španělska. Ani Francouzi ani Španělé nejsou pokročilé ve svém vývoji na řece navigace a obchodu s kožešinami. Ve skutečnosti oblast nepatří nikomu.

Pomník zakladateli města
Po Louisiana koupi v roce 1803 zde začal aktivně pronikat americké kolonisty. V roce 1821, na území dnešního Kansas City se stal částí Spojených států v rámci státu Missouri. První osídlení bílých lidí na místě moderního města vznikla v roce 1831 v blízkosti trajektu přes řeku Kansas. Oblast se rychle rozvíjí, je jedním z hlavních dopravních uzlů v rozvíjení Divokého západu. Oficiálně vznik města, to bylo oznámil, 28.března 1853.

Od založení města až do konce války mezi Severem a Jihem klíčovou otázkou politického života ve městě Kansas City byl konflikt jižanů a seveřanů. Občané se aktivně účastnil (na obou stranách fronty) v krvavých událostech v Kansasu, a v následující občanské válce. V okolí města bylo mnoho prudkých bojů.

V roce 1865, město přišel na železnici, ohlašoval začátek udržitelného hospodářského růstu Kansas City, rozšiřuje téměř na začátku 1960. Následný pokles vedl k exodu na předměstí, zoufalství obchodního centra a rozsáhlé vzdělávání černošských ghett s nízkou životní úrovní a vysokou mírou kriminality sazeb.

Od poloviny 1990 Kansas City opět procházejí obdobím hospodářského oživení, se zastaví klesající populace, jsou implementovány (ne vždy úspěšně), různé projekty na revitalizaci pochmurné oblastí.

Comments are closed.