Letenky do Kanady

Kanada,
Calgary
Dawson City
Edmonton
Halifax
Quebec
Montreal
Ottawa
Vancouver
Winnipeg

země v Severní Americe, je druhou největší rozlohou. Washed od Atlantiku, Pacifiku a Severního ledového oceánu, ohraničený Spojenými státy na jih a sever-západ, má také námořních hranic s Dánskem (Grónsko), na severo-východ a Francii (Saint-Pierre a Miquelon) na východ. Kanada-USA hranice má být nejdelší společná hranice na světě.

Kanada – konstituční monarchie (království) s parlamentním systému je dvojjazyčný a multikulturní zemí, kde angličtina a francouzština jsou uznávány jako úředník na federální úrovni. Technologicky vyspělé a průmyslové země, Kanada má diverzifikovanou ekonomiku založenou na bohatých přírodních zdrojů a obchodu (zejména Spojených států, s nimiž spolupracuje Kanada komplex, neboť existence kolonií a základny konfederace).

Založil francouzský cestovatel Jacques Cartier v roce 1534, Kanada pochází z francouzské kolonie v místě moderního města Quebec bylo původně obývané domorodými národy. Po období britské kolonizace ze spojení tří britských kolonií (které byly dříve na území nové Francie) se narodila kanadské konfederace. Kanada získala nezávislost ze Spojeného království v důsledku mírového procesu z roku 1867 do roku 1982.

V současné době, Kanada je federální stát skládající se z 10 provincií a 3 teritorií. Provincie se převážně francouzsky mluvící populace – Quebec a zbytek – většinou anglicky hovořící provincie, také volal „English Canada“ v porovnání s frankofonní Quebec. Jako jedna z devíti převážně anglicky mluvící provincie, New Brunswick je jediná oficiálně dvojjazyčný kanadská provincie. Yukon je oficiálně dvojjazyčný (angličtina a francouzština), a území severozápadu a Nunavut rozpoznat 11 oficiálních jazyků, a 4, v tomto pořadí (z nichž mnohé jsou angličtina a francouzština).
Jméno Canada přijde ze slova Kanata, znamenat „vesnici“ nebo „narovnání“v jazyce Laurentian Irokézové, kteří přes zimu obci Stadakona (blízko moderní Quebek) – první Indy, které Jacques Cartier setkal v Gaspé v létě 1534 v jejich letní tábor. V roce 1535, obyvatelé oblasti, kde je dnes město Quebec, používal slovo na přímý badatel Jacques Cartier v obci Stadakona. Krátce po expedici Cartier Laurentian kmen zmizel beze stopy – jak ukazuje moderní archeologické vykopávky, nejpravděpodobněji v důsledku válek s Huron a Iroquois jih.

Cartier později používal slovo „Kanada“ odkazovat nejen na vesnici, ale celá oblast je pod kontrolou místního vůdce Donnakona. Od roku 1545, evropské knihy a mapy reprezentují region a všechny břehu řeky svatého Vavřince slovo „Kanada“. Následně název prošel na většině sousedních oblastí v severní Americe, řízených britského impéria.
Kanada zabírá většinu ze severní Severní Ameriky. 75% území – zóna severu. Kanada má společné hranice se Spojenými státy na jihu a severo-západ (mezi Aljaškou a Yukon) a táhla od Atlantického oceánu na východě do Pacifiku – na západě a Arktidy – na severu. Má také námořní hranice s Francií (Saint Pierre a Miquelon) a Dánsko (Grónsko). Od roku 1925, Kanada má část Arktidy mezi 60 S. d. a h 141˚. d. Nicméně, tyto vlastnosti nejsou rozpoznány. Northernmost dohoda v Kanadě a ve světě je Alert (Nunavut), na základě kanadských ozbrojených sil v severním cípu ostrova Ellesmere (82,5˚ p M. až 834 km. – 450 námořních mil – od severního pólu). Kanada – druhý z hlavních zemí světa.

Hustota obyvatelstva (asi 3,5 obyvatel na 1 km²) je jedna z nejnižších na světě. Nejlidnatější oblast země – což je Quebec-Windsor koridor podél břehů řeky rovinách svatého Vavřince a jihovýchod od Velkých jezer. Na sever od této oblasti je obrovská Kanadský štít, skalnaté oblasti, oloupané poslední doby ledové, bez úrodné půdy, bohaté na minerály, jezer a řek. V Kanadě nad jezery, než kterákoli jiná země na světě, to má významné zásoby sladké vody.

Charlottetown (Prince Edward Island) v zimě
Ve východní Kanadě, řeka svatého Vavřince řeka teče do perského zálivu St. Lawrence River, s největší ústí na světě, kde je ostrov Newfoundland, a Prince Edward Island se nachází na jih od něj. New Brunswick a Nova Scotia jsou odděleny zátoce Fundy, který je známý pro nejvyšší přílivy na světě. 4 Jedná se o pobřežní provincie na východ od Quebeku. Ontario a Hudson Bay se nachází v centru města v Kanadě, zatímco z Manitoby na západ přes Saskatchewan a Alberta rozprostřené obrovské pláně kanadských prérií až do Skalistých hor, které oddělují od Britské Kolumbie.

Niagara Falls, Ontario.
Na sever od 60. rovnoběžky, jsou 3 Kanaďan území – Nunavut, Northwest Territories a Yukon – studded s četnými jezery (z nichž největší je Velký Medvěd a Great Slave jezera), a překročil nejdelší řeka v zemi – řeku Mackenzie. Kromě kontinentální země na sever od kanadských hranic na sever s velkou souostroví, kanadské Arktidě souostroví, mezi něž patří největší ostrov na světě. Průlivu mezi ostrovy představují Northwest průchod z Labrador moře, v moři Beaufort obtoku Baffin Bay. Také v této oblasti, led-krytý polární mezi Ostrovy královny Alžběty nacházejících se severní magnetický pól.

Vegetace se liší od listnatých lesů v jižním Ontariu a smíšené Laurenziana lesa a na severu se postupně snižuje z tajgy – severní jehličnatým lesem zóny, nebo – na tundře a další arktické pouště na sever. Polární ostrovy jsou v oblasti, jejíž povrch je pokryt sněhem a ledovce jsou netaje ani krátké léto. Baffin ostrov a jiné ostrovy mimo severní pobřeží Kanady pokryté tundru, který obývá, a celá severní pevniny Kanada, proniká daleko na jih podél západního pobřeží Hudsonova zálivu a Labrador. Existuje rostoucí vřes, ostřice, keř bříza a vrba. Na jih od tundry mezi Pacifiku a Atlantského oceánu se táhne široký pás lesa. Dominují borovými lesy; hlavní druhy -. černý smrk na východě a bílé smrku na západě (, v údolí Mackenzie), borovice, modřín, arborvitae a jiné méně obyčejné listnaté lesy se skládají z topolu, olše, břízy a vrby. Obzvláště rozmanité lesy v oblasti Velkých jezer (American Elm, Weymouth borovice, kanadský bolehlav, dub, kaštan, buk). Na pobřeží Tichého oceánu rozsáhlých jehličnatých lesů douglasky a Sitka, Aljaška, a červený cedr); poblíž Vancouveru našel Arbutus a dubové Oregon. V pobřežních atlantické oblasti provincií – Acadian lese s balsam jedle, smrk černé a červené; jako cedr, americký modřín, žlutá bříza, buk.

V oblast osídlena tundry karibu, zajíc polární, lumík, liška polární a pižma-vůl originál. Jižně od světa zvířat, je mnohem rozmanitější – lesní karibu, losů jelen, los, horské oblasti – ovce tlustorohá a horské kozy. Poměrně četné hlodavci: Canadian Chikara veverka, veverky, americký létání veverka, bobr, prygunchik rodina pískomily, ondatry, dikobraz – iglosherst, luční a americký zajíc, Pika. Z kočičích dravců pro Kanadu – kanadského rysa a pumy. Vlci, lišky, Gray Bear – Medvědi grizzly, psíci. Od lasička -. Sobolí, pekanové ořechy, vydra, Wolverine, a jiní Mnoho z hnízdících stěhovavých ptáků a pernaté zvěře. Fauna plazů a obojživelníků není bohatý. V těle sladkovodních ryb hodně.

Pokud jde o úlevy, hlavní část země je obsazena rovin prérií a plošin kanadského štítu. Na západ od kontinentálních nížinných prériích se nachází v Britské Kolumbii a Skalistých hor a Apalačských hor vzroste z jihu z Quebec do přímořských provincií. Jeden z hor v Kanadě nese jméno srbských soudců z první světové války.
Průměrné teploty v lednu a červenci jsou různé pro každou oblast. Zima může být velmi závažné v některých oblastech země, se průměrné teploty dosahují 15? C pod nulou v jižní části země, a někdy -45? C se silnými ledovými větry. Nejnižší teplota někdy nahrávala v Kanadě je -63? C (Yukon). Každý rok, úroveň sněhové pokrývky může dosáhnout několika stovek centimetrech (například v Quebecu, v průměru 337 cm). Pobřežní British Columbia, Vancouver Island obzvláště, je výjimkou a má mírné klima s mírnými zimami a deštivé. Letní teploty mohou dosáhnout 35 C, 40 C, i když vezmeme v úvahu index vlhkosti.
Archeologické a genetické testování potvrdily přítomnost domorodé osoby na severu Yukon z doby asi před 26 500 roky, a v jižním Ontariu z doby před 9500 lety. Archeologická naleziště Old Crow byty a Bluefish – dva z nejstarších archeologických lokalit člověka (Paleo-Indi) bydlení v Kanadě. Mezi první národy mají osm unikátní mýty o stvoření světa a přizpůsobení těchto mýtů. Jsou to mýty o zemi, globální rodiče, vzhledu, konfliktu, loupeže, oživit mrtvolu, dva zakladatele a jejich konkurence, stejně jako mýtus bratrů. Civilizace Kanadský domorodý součástí trvalé nebo městské osídlení, zemědělství, sociální a historické památky a komplexní společenskou hierarchii. Některé z těchto civilizací zmizel dávno předtím, než první trvalé evropské dohody (pozdní XV – začátek XVI století) a byly objeveny při archeologických výzkumů.

Domorodé populace byla odhadována být mezitím 200 000 a 2 000 000 lidí, na konci roku 1400, se číslo 500 000 adoptován královskou Komise Kanady na ochranu zdraví domorodých obyvatel. Opakující propuknutí evropských infekčních onemocnění, jako je chřipka, spalničky, neštovice (ke kterému Indiáni neměli přirozenou imunitu), v kombinaci s dalšími efekty evropského kontaktu, výsledek vedl k zániku 40% až 80% z původních obyvatel, Domorodé národy Kanady patří indiáni, Inuit a míšenci. Métis kultura vznikla v polovině XVII-tého století, kdy Indy a Inuit se smísí s evropskými osadníky. Inuit delší omezen kontakt s evropskými osadníky během raného období.

Comments are closed.