Letenky do Johannesburgu

Johannesburg,
největší město podle počtu obyvatel v Jižní Africe. Místní obyvatelé říkají „Joburg“, „Josy“ a „Egoli“. Johannesburg – Gauteng provinční hlavní město, nejbohatší provincie v Jižní Africe. V roce 2010 se konal v Johannesburgu FIFA World Cup.

Obyvatel obce na konci roku 2011 byl 4.434.827 obyvatel, a celá metropolitní oblast – 7.860.781 lidí. Pokud však vezmeme v úvahu okolí metropolitní populace více než osm miliónů obyvatel.

Území, podřízený do města, je dost velký. Do Johannesburgu v jihozápadní části města v bezprostředním sousedství Soweto, kde vysoká koncentrace migrujících a sezónních pracovníků.

V roce 2000, město Johannesburg a okolních oblastí vytvořil nový správní jednotky – čtvrť Johannesburgu.

Johannesburg je Ústavní soud jižní Afriky.

V roce 2002, město drželo summit o udržitelném rozvoji. Johannesburg – centrum obchodu ve velkém měřítku při zlata a diamantů, které se těží v okolních horách.
Historie.
V dávných dobách, toto území bylo obýváno kmeny Johannesburgu lovců a sběračů, se odkazuje na kapoidnoy závod. V XIII století začal pronikání do země kmeny Bantu, doprovázené zničení původních obyvatel. V polovině XVIII století Křováci byly nakonec vyhubeni.

Chopte teritorium Sotho-Tswana kmeny postavené městečko s adobe domy a kamenné administrativních a náboženských staveb, provozuje zemědělskou výrobu a chov zvířat, taví železo. Na počátku XIX století militantní Zulu kmeny žijící na pláži v Durbanu dnes, začal jeho expanzi do vnitrozemí. Zulu invaze, často doprovázené zachycení mladých žen podmanil národy a celkové vyhlazení všech ostatních dát Sotho-setswanština na pokraji zkázy. Tato situace pomohlo přesunout na sever Boers oporu v Witwatersrand, který viděl na cvičení jako jediný únik z místních obyvatel Zulu dal jim jídlo a vodiče. Postupem času se však vztah búrů a Sotho-Tswana výrazně zhoršila, a to především kvůli šelestu dobytku a spory o pozemky.

Historie města se datuje do roku 1886, kdy australský prospektor George. Harrison našel zlato na realitní Langlahte. Následná tok zlatokopů v oblasti Jižní Afriky a jeho chaotického vývoje donutilo úřady rozhodnout o výstavbě města. Byl pojmenován na počest prvních architektů – Johan Rissika a Johan Hubert. Na konci XIX století Johannesburg bylo město zlatokopů, které jsou domovem pro horníky z celého světa, se čínští dělníci, Negros zaměstnané v nekvalifikovaných pracovních míst, židovské a arménské obchodníky, obrovské množství prostitutek všech barev a odstínů, gangsterů, zbídačené búrů, a dokonce i Indiáni, kteří uprchli z plantáží cukrové třtiny v okolí Durbanu, kde byli přijati v Indii za posledních 25 let. To vše dal městu jedinečnou chuť.

Sada hald – památek pro rozvoj zlaté doly – dát předměstí zobrazit obrovské staveniště. Mnoho ulic a ještě udržet titul tu být před dolu.

Johannesburg, 1896.
Rostoucí hospodářský význam Johannesburgu upoutal pozornost Britů. Na konci roku 1895 britská vláda Cape kolonie (obsazený Brity na počátku XIX století), organizoval provokaci, známý jako Jameson Raid, jehož cílem bylo zachytit oblast zlatých dolů v okolí města. Po neúspěchu svém vztahu búrů a Brity rychle nahoru, až v průběhu nezávislé búrské republiky Second Anglo-búrské války nebyly podmanil britského impéria.

Vzhledem k tomu, 1930 město začalo s rychlou výstavbu, podstёgnutoe celkový hospodářský růst v Jižní Africe. V pozdní 1940 a brzy 1950, stavba byla zahájena první afrických mrakodrapů v prestižní lokalitě Hilbrou. V roce 1950 a začátkem 1960 žít černošské populace byl postaven obrovský rezidenční čtvrti Soweto v jiho-západní části města. Nová dálnice přispěl k masové předměstský rozléhat na sever od města. V pozdní 1960 a brzy 1970, obrovské kancelářské věže, jako je například Carlton Centre, tvořil centrální obchodní čtvrti panorama.

Pád bílé menšiny v Jižní Africe nevedlo, na rozdíl od Rhodesii do plného hospodářské a sociální katastrofy, nicméně, stejně jako zbytek země, Johannesburg zažil recese a prudký nárůst kriminality a nehygienických podmínkách. Centrální obchodní čtvrti města byl prakticky opuštěn, četné mrakodrapy byly obývány bezdomovců, drogově závislých a zločinci. Hilbrou prostor, vestavěné prestižní mrakodrapy proměnil v jakési Mogadiša nebo Harare. V části, tato situace přetrvává až do současnosti, i když úřady a přijata významná opatření k zlepšení situace. Zaměření ekonomické aktivity se přesunula na sever od města, v oblasti obývané bílou Sandton.

V roce 2010, dva stadiony města (Soccer City a Coca-Cola Park) prošel zápasy mistrovství světa.
Nabídka letenek do Johannesburgu na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Johanesburgu. Nabídka levných a akčních letenek do Johanesburgu na airticketportal.com.

Comments are closed.