Letenky do Jižní Korei

Korejská republika,
stát ve východní Asii, který se nachází na Korejském poloostrově. Capital – Seoul.Neoficiální název země, je široce používaný v médiích, – Jižní Korea.
Historie v Jižní Koreji začíná sovětsko-americká dohody v pozdním létě 1945 o rozdělení sfér vlivu v poloostrova. Na základě této smlouvy, která je součástí 38. rovnoběžky jižní Koreji pod jurisdikci Spojených států, severní stejný – pod jurisdikci Sovětského svazu.

Podívejte se na článek o historii Koreje historii země před rozdělením.

V historii země střídala období demokratické a autoritářské kontroly. Civilní vlády v zemi, jsou číslovány od první republiky I Sung-man na aktuální šestou republiky. První republika, Demokratická na začátku, stal se zvýšeně autokratický až do jeho uzavření v roce 1960. Druhá republika byla založena na demokratických principech, ale byl svržen za méně než jeden rok, po který se objevil v zemi vojenskou vládou. Za třetí, čtvrté a páté republika je nominálně demokratický, ale předpokládá se, že se jednalo o pokračování vojenské kontroly. Se zřízením šesti republik vedení země, se vrátil k demokratickým kolejnic.

Od svého vzniku, Jižní Korea má za sebou dlouhou cestu v rozvoji jejich vzdělávání, ekonomice a kultuře. V roce 1960, země byla jedna z nejchudších v regionu, tehdy jako dnes – je průmyslově vyspělé stát. Od 1990, korejský populární hudby, televizních seriálů a filmů se stále více populární v jiných částech světa, zejména v jihovýchodní Asii – jev známý jako „korejský Wave“.

President
Hlavní článek: prezident Korejské republiky
Hlava státu je prezident Jižní Koreje. Současný prezident, Pak Kun-hje, první žena prezident, což představuje Senuri stranu, byl zvolen v roce 2012.

Národní shromáždění
Jednokomorový Národní shromáždění (300 míst).

245 poslanci jsou voleni většinovým systémem s relativní většinou hlasů v jednočlenných okresů, 54 – na seznamu národních stran, s 5 procent bariéry. Funkční období zástupců – 4 roky.

Byly zahájeny parlamentní volby od roku 1948. Od roku 1972 do roku 1988 stát měl diktátorský režim a volby byly ve skutečnosti fiktivní. Od roku 1998, Jižní Korea se stala demokracie, parlamentní volby se konají každých pět let.
Nabídka letenek do Jižní Korei na airticketportal.com. Nabídka ubytování na airticketportal.com. Nabídk aakčních a levných letene na airticketportal .com.

Comments are closed.