Letenky do Jižní Ameriky

Jižní Amerika,
Argentina
se nachází především v západní a jižní polokoule planety Země, v druhé – na severní polokouli. Hraničí na západě Tichého oceánu na východě – v Atlantiku na severu – v Karibském moři, který je přirozenou hranici mezi oběma americkými kontinenty. Panamskou šíji na severozápadě kontinentu spojuje Jižní Americe se severem.

Složení Jižní Ameriky také zahrnuje různé ostrovy, z nichž většina patří k kontinentu. Ostrovy v Karibiku patří do Severní Ameriky. Jižní Amerika, které hraničí s Karibské moře – včetně Kolumbie, Venezuela, Guyana, Surinam, Francouzská Guyana a Panama – známý jako Karibik Jižní Amerika.

Oblast kontinentu – 17800000 km² (4. místo mezi kontinenty), počet obyvatel – 387 489 196 (2011), People (4. místo mezi kontinenty).
Původ jména
Slovo „America“ ​​v názvu tohoto kontinentu poprvé použila Martin Waldseemüller, což způsobuje jeho mapy latinská verze Amerigo Vespucci, který, podle pořadí, poprvé navrhl, že Kryštof Kolumbus objevil pozemky nejsou ve spojení s Indií a jsou New World před Evropany neznámá.

Geologie
Po rozpad Pangaea prakontinentu v Jižní Americe v období křídy byla sloučena s Afriky, Austrálie a Antarktidy v rámci kontinentu Gondwana. Na konci křídového Gondwana rozešli, do konce třetihor, Jižní Amerika byl ostrov. Zde byl zvláštní fauna, dominuje Notoungulata. Po vytvoření šíje Severní Ameriky přílivu nových živočichů vedla k téměř úplnému zániku místních živočichů.

Histirie

První část knihy „Kronika Peru“ Cieza de Leon, první popisuje četné etnické skupiny v Jižní Americe (1553).
Historie kontinentu lze rozdělit do tří fází. První – to je doba vzniku, vzestupu a pádu civilizací autochtonních (Inků, a další.). Za druhé – to je éra evropského dobytí (Conquista) a kolonialismu 1500-1800 gg, kdy většina kontinentu byla závislá na dvou evropských zemích (Španělsko a Portugalsko).. I přes relativně krátkou dobu, během tohoto období vytvořil jazyky a kultury, ekonomiky, stejně jako počátky státnosti nejmodernějších latinskoamerických států. Post-nezávislost období bylo trochu odlišný od koloniálních v hospodářské a sociální oblasti. Navíc se zhoršuje politická nestabilita ve většině zemí v regionu, stejně jako neustálé zásahy ze strany Spojených států, hospodářských a sociálních hodnot, které jsou většinou cizí obyvatele Jižní Ameriky. Historie pobřeží Guayana je třeba posuzovat odděleně. Guyana, Surinam, a, v menší míře, ve Francouzské Guyaně, výrazně liší od většiny, španělské a portugalské-mluvících zemí na kontinentě.
Jižní Amerika
Jižní Americký kontinent, který se nachází především v západní a jižní polokoule planety Země, menší část kontinentu se nachází na severní polokouli. Karibské moře tvoří přirozenou hranice mezi těmito dvěma americkými kontinenty. Panamskou šíji na severozápadě kontinentu je spojena Jižní Americe se severní.

Součástí Jižní Ameriky jsou také různé ostrovy, z nichž většina patří do zemím jižního kontinentu a ostrovy v Karibiku patří zemím severoamerického kontinentu. Jihoamerické země, které hraničí na pobřeží Karibského moře, včetně Kolumbie, Venezuely, Guayany, Surinamu, Francouzská Guyany a Panamy, jsou známy jako Karibik, a tyto země patří k Jižní Americe.

Oblast kontinentu – 17,8 milionu kilometrů čtverečních (4. místo mezi kontinenty), počet obyvatel – 387 489 196 (2011) People (4. místo mezi kontinenty).
Původ jména
Slovo „America“ ​​v názvu tohoto kontinentu poprvé aplikován Martin Waldseemüller poté, co dal na kartě latinská verze Amerigo Vespucci, který, podle pořadí, poprvé navrhl, že Kryštof Kolumbus objevil pozemky nejsou relevantní do Indie a jsou New World před Evropany neznámé.

První část knihy „Kronika Peru“ Cieza de Leon poprvé popisuje četné etnické skupiny v Jižní Americe (1553).
Historie kontinentu lze rozdělit do tří fází. První z nich – období vývoje, rozkvětu a úpadku civilizací autochtonních (Inků, a jiní.). Za druhé – to je éra evropské dobytí (Conquista) a kolonialismu 1500-1800 let, kdy většina z kontinentu byl v odezvě na dvou evropských zemích (Španělsko a Portugalsko).. I přes relativně krátkou dobu, během tohoto období jsme vyvinuli jazyk a kulturu, hospodářství a počátky moderního stavu většiny zemí Latinské Ameriky. Období po nezávislosti byl trochu odlišný od koloniálních v hospodářské a sociální oblasti. Navíc bylo s politickou nestabilitou ve většině zemí v regionu, stejně jako neustálé zásahy ze strany Spojených států, hospodářských a sociálních hodnot, které jsou většinou cizí obyvatelům Jižní Ameriky. Historie pobřeží Guyany je třeba posuzovat odděleně. Guyana, Surinam, a v menší míře, Francouzské Guayany, výrazně liší od většiny španělské a portugalské-mluvících zemí na kontinentu.

Existují dvě verze možného urovnání na území Jižní Ameriky člověka. Prvním je, že k vyrovnání došlo v Asii, se na území moderního Ruska přes Beringovu úžinu a severní Americe, ale ne všechny existující archeologických nálezů se vešly do této teorie [Zdroj není specifikován 754 dní], v souvislosti s tím, co se předkládají teorii, [kdo?] Možnost existence „pre-sibiřské“ jihoamerických domorodců.

První zemědělské experimenty muž v Jižní Americe sahají až 6500 před naším letopočtem. e., kdy Amazon začal pěstovat banány, brambory a teplou červenou papriku.

Objev Ameriky
Ve snaze objevit námořní cestu do Indie, Kryštof Kolumbus přes Atlantik v roce 1492 a otevřel na oceán Velké Antily. Během první expedice následovaná druhou, pak třetí. Trasa vydláždil svou třetí výpravu dále na jih již známy do země a objevil ostrov Trinidad, poté, co strávil loď mezi ostrovem a neznámého pobřeží. Španělé byli překvapeni, že voda se po ní téměř sladká. Admirál napsal do svého deníku: „… takový silný řeka by mohla existovat pouze na kontinentu a na jihu je na pevninu.“

Španělská expedice XV-XVI
Po Columbusovi v Jižní Americe v hledání nových zemí a nového bohatství – zlata a šperků – šel četné španělské expedice.

Expedice Francisca Orellana
Na konci prosince 1541 flotily Francisco Orellana, skládající se ze čtyř Brigantine a kanoe, spusťte sestup k oceánu na řece Napo. Více než měsíc později byli koupání v řece „široký jako moře“, který je Amazon. Na cestě k východu Španěly setkal indické vesnice viděl mnoho přítoků. Obrovské levostranným přítokem, jehož vody byly „černé jako inkoust“, říkali Rio Negro – „Black River“. Jen v srpnu 1542 došli k ústí řeky.

Geografický výzkum
Ve studii povahy pevniny velké části německého přírodovědec a geograf Alexander von Humboldt, kdo cestoval do Střední a Jižní Ameriky v letech 1799-1804. Hlubší studium určitých oblastí pevniny začal v XIX století. V letech 1821-1828 Ruská expedice vedla o Grigory Ivanovič Langsdorf studoval vnitrozemí Brazílie. Cenné informace o geologické stavbě, klimatu, rostlin a živočichů v amazonské oblasti shromáždili anglický cestovatel Henry Bates během expedice 1848-1859 období.

Z povahy reliéfu lze Jižní Ameriku rozdělit na hornatý západ a rovinatý východu.

Průměrná nadmořská výška kontinentu – 580 metrů nad mořem. Podél západního okraje v Andách pohoří úseků. Na severu pevniny stoupá Guyana plošinu na východě – brazilské, mezi které amazonských nížinách. Na východ od And ve žlabech lhal podhorských nížiny.

Geologicky nedávno dějištěm Andes vulkanické činnosti, které v moderní době pokračuje v několika oblastech.

Horská západní část Atacama Desert.

Východní nížiny – Orinoco, Amazon a La Plata – zabírají značný prostor na pevnině. Téměř plochý povrch těchto rovin je příznivá pro tvorbu hlavních říčních systémů Orinoka a Amazonky, Paraná s širokými a hlubokými údolími řek. Velká území kontinentu obsadil Guyana a brazilské vysočiny. Často se skládají z několika plošiny.

Brazilská vysočina
Pampa
Patagonia

Geologie
Po rozpadu prakontinent Pangaea Jižní Americe v křídový to bylo sjednocené s Africe, Austrálii a antarktického kontinentu jako součást Gondwana. Na konci křídy, Gondwana rozešli, do konce třetihor Jižní Ameriky byl ostrov. Existoval speciální fauna, kterému dominuje notoungulata. Po vytvoření Isthmus Severní Ameriky přílivu nových flóry vedly k téměř úplné vyhubení místní faunu.

Podnebí
V Jižní Americe, 6 klimatické zóny: Subequatorial,, rovníkové pásmo, tropické pásmo, subtropického pásma a mírného pásu.

Ve většině částech jižní Ameriky a sub-rovníkové podnebí je tropické, s výraznými suchých i mokrých obdobích; v amazonské oblasti – rovníkové stále vlhké na jihu kontinentu – subtropické a mírné. Na pláních severní Jižní Ameriky, a to až do jižní Tropic, celoroční teplota je 20 až 28 ° C v lednu k jihu (v létě), je snížena na 10 ° C V červenci, to znamená, že v zimě, průměrné teploty klesají na brazilské vysočiny na 10-16 ° C, na náhorní plošině Patagonie – na 0 ° C a nižší. V Andách, teplota sníží se s výškou výrazně; na Vysočině, to je méně než 10 ° C, v zimě jsou časté mrazy.

Většina navlhčený návětrné svahy And v Kolumbii a jižním Chile. – 5-10 tisíc mm srážek ročně.

V jižní části And a na některých sopečných vrcholů na severu jsou ledovce.

Jižní Amerika – nejmokřejší kontinent Země.

Hydrografie
Systém říční

Iguazu Falls
Nejdůležitějšími říční systémy v Jižní Americe jsou Amazon, Orinoco a Paraná, společný bazén, který je 9,583,000 kilometrů čtverce (oblast v jižní Americe km² 17850568).

V Jižní Americe, je to nejvyšší vodopád na světě – Angel. Na pevnině, a to je nejsilnější vodopád – Iguazu.

Amazonka
Parana
Paraguay
Uruguay
Orinoko
Jezera
Většina z jezer v Jižní Americe se nachází v Andách, největší bytí na světě a nejvyšší splavné jezero je Titicaca na hranici Bolívie a Peru. Největší prostor je Lake Maracaibo ve Venezuele, to je také jeden z nejstarších na světě.

Titicaca
Maracaibo
Patos

Comments are closed.