Letenky do Itálie

Itálie,
Bari
Boloňa
Catania
Florencie
Neapol
Palermo
Rimini
Řím

Aktuální počasí v ItáliiWeather Today in Roma

oficiální název – Italská republika (italsky Repubblica Italiana). – Stát v jižní Evropě, v centru Středozemního moře. Ze strany EU a NATO od jejich vzniku, je třetí největší ekonomikou eurozóny.

Sdílí hranice s Francií v severo-západ (délka hranice – 488 km), Švýcarsko (740 km) a Rakousko (430 km) – na severu a ve Slovinsku – v severo-východ (232 km). Také vnitřních hranic s Vatikánem (3,2 km) a San Marino (39 km).

Zabírá poloostrov, Balkán (malá část), Po údolí, na jižních svazích Alp, na Sicílii, Sardinii a řada menších ostrovů.
Původ slova Italia není znám. Podle nejčastější hlediska, termín pochází z Řecka a znamená „země telat“ [6] [7] [8]. Býk byl symbol národy, které obývaly na jihu Itálie a byl často zastoupeny vydělávání římské vlčice. Zpočátku, název Italia použít pouze na té části území, která v současné době zaujímá jižní Itálii (provincie moderní Kalábrie).

Tato sekce chybí odkazy na zdroje informací.
Informace musí být ověřitelné, v opačném případě může být zpochybňována a odstraněna.
Můžete upravit tento článek tím, že přidá citací spolehlivých zdrojů.
Tato značka nastavit 24.listopadu 2013.

Chrám Concordia v Údolí chrámů

Římská říše na konci panování Trajan (117 rok)
Starověký Řím
Od začátku. I tisíc. BC. e. jih a střed Itálie byl obýván Italic národy, z nichž jeden byl Latino. Latina tvořil Latin Union, který zahrnoval 30 tsivitatov, ovládá z nichž každý je populární shromáždění (Comitia nebo Consilia), rada starších (kurie nebo Senátem) a vůdců (REX). Latinské legendy původně nejsilnější tsivitatom byl Lawrence dále zvyšuje Lavinii, pak Alba Longa, v VI století nejsilnější tsivitatom Unie se stal Řím. Po Samnitské války na 290, Římané stanovené v závislosti na všech ostatních Italic národy. Část pozemku non-Roman populace provincie byl převeden na Římany, založené na římské osady – kolonie – Tak je romanization Itálie. Když byl představen římský císař Dioklecián v Itálii rozdělení do provincií, které byly v čele s Presidio a consulars. Po pádu římské říše v 476 králem Itálie byla vyhlášena velitel Odoacer, pyr původu, ale v 493, jeho majetky byly zabaveny Ostrogoths, a byl zabit.

Středověk,
v roce 555, byla Itálie dobyl znovu Byzance. Celé území Itálie bylo rozděleno do vévodství pod vévodou je formálně podřízena Exarch Ravenna. V roce 572 italských vévodství byl podmanil Lombards. Pro Byzanc zůstal vévodství Říma, vévodství Neapol, Amalfi vévodství vévodství Kalábrie, vévodství Pentapol, Ravenna Exarchate a Benátské republiky a Sicílie FEMA (dobyli Arabové v roce 956) a na Sardinii právní moci. Nicméně, Lombard a byzantské vévodové stále proměnila prakticky nezávislé vládců.

V 752, ve vévodství Říma, Ravenna a Exarchate Pentapole byla založena světskou moc papežů, což znamenalo začátek papežských států. V roce 774, Itálii byl podmanil Franské říše, jen proto, aby na jih přežil několik lombardní vévodství (vévodství Spoleto, vévodství Benevento a později z nich vystupovaly knížectví Salerna a knížectví Capua). V roce 800, franský král Karel I. prohlásil se novým římského císaře. Po smrti jeho pravnuk – Charles III v Itálii začal bojovat.

Benátská republika byla založena v roce 697
V roce 951, král Itálie byl prohlásil německý král Otto I. Nicméně, moc krále Itálie se stala tváří, celá oblast severní Itálie byla rozdělena do značky – Tuscan (Toskánsko) Friulian (později – Verona) (Veneto), Ivreyskuyu (brzy se připojil ke značce Turin ), Saluzzo, Monferrato, Turin (všichni čtyři v Piemontu), Milan (Lombardie). Známky byly řízeny markrabat, z nichž každá je vlastně suverénní vládce.

Nicméně, v XI-XII století, většina značek bylo rozděleno do obcí, což představuje aristokratickou městský stát. Březen Toskánska zcela rozpadlé, March of Verona získal Benátkách, značka Turin byl připojen k hotelu Savoy v 1091, od předchozích známek jsou zachovány pouze Saluzzo a Monferrato. V některých obcích Tuscan pravidelně zvyšují demokratických prvků.

V 1071 Norman šlechtic Robert Guiscard dobyl Apulie a Kalábrie, Sicílie, v 1072, v 1073 Amalfi Salerno v roce 1078, tvoří Duchy Apulie a Kalábrie a Sicílie County, který v 1130 se spojil království Sicílie. V roce 1135, pod jeho vedením prošla knížectví Capua, v roce 1140 – Duchy Gaeta v 1144 – Duchy Neapole. Současně se zvyšuje a papežských státech – v 1081 to se připojilo k vévodství Benevento, a v roce 1201 – vévodství Spoleto.

Comments are closed.