Letenky do Irska

Irsko,
země v severní Evropě, zabírá většinu ostrova Irska. To hraničí se Spojeným královstvím. Area -, 70.200 km čtverečních. Hlavní město Dublin, která je domovem asi čtvrtinu obyvatel celé země (1,4 milionu lidí).

Členské organizace: Rada Evropy (1949), Organizace spojených národů (1955).
Článek 4 Ústavy Irska (přijaté v roce 1937), uvádí, že „název státu – Éire, nebo v angličtině, Irsko“ [1]. V roce 1947 bylo rozhodnuto, že jméno Irskou republiku jako popis současného stavu (Popis státu); Jeho jméno je stále jen Irsko. Toto je kvůli tvrzení uvedených v Ústavě celého ostrova, „patří k lidem území se skládá z celého ostrova Irska, na okolní ostrovy a pobřežní moře“ (v. 2, 1998 v důsledku Dohody o textu, Belfast nahrazuje více neutrální). Nicméně, v různých oblastech, formální i neformální, aby ji odlišil od stavu britského Severního Irska a na ostrov jako celek je široce používaný název Irské republiky.

County Kerry
Irsko se nachází na stejném ostrově (třetí největší v Evropě) v severním Atlantiku. To je na západ od dvou největších britských ostrovů. Nachází se mezi 6 ° 20′-10 ° 20 ‚W. d. a 51 ° 25‘-55 ° 23 ‚s. w. (Extreme severní bod – Cape Malin Head). Z východu Irském moři a průlivu svatého Jiří a severní, západní, severní a jižní – Atlantický oceán. Délka od západu na východ – 300 km od severu k jihu – asi 450 km. Nejvyšší bod – Mount Carrauntoohil (1041 m).

Celková plocha. – Asi 70.200 km čtverečních. Délka hranice se Spojeným královstvím – 360 km.

Klima Česká republika – mírný moře. V blízkosti západní pobřeží ostrova prochází teplý North Atlantic proud, který, spolu s jihozápadními větry od Atlantského oceánu přináší teplý a vlhký vzduch masy.

Zimy jsou velmi měkké, a léto – v pohodě. Nejteplejším měsícem roku – červenec s průměrnou teplotou 18 – 20 stupňů. Nejchladnější měsíc – leden, teplota ponořil 9,7 stupňů.

Průměrný roční úhrn srážek až 1200 mm srážek, nicméně, jejich distribuci na území nelegálně. Maximální hodnoty jsou typické pro západní část ostrova, a to díky vlivu na moře, jejich počet může dosáhnout 1600 mm. Zatímco na východě a ve střední části země oslavila kolem 800-1000 mm.

Comments are closed.