Letenky do Indie

Indie,
Bombaj
Oficiální název – Indická republika- Země v jižní Asii. Počet obyvatel – více než 1220000000 lidí (2010), oblast – 3.287.263 km2, v obou těchto ukazatelů je největší země v jižní Asii. To umístila na druhém místě na světě v počtu obyvatel a sedmý území. Kapitál – New Delhi. Oficiální jazyky – hindština a angličtina.

Federální stát, parlamentní republika. Premiér – Narendra Modi, President – Pranab Mukherjee. Rozděleny do 29 států a 7 svazových teritorií.

Indie sdílí hranice s Pákistánem na západě, Číny, Nepálu a Bhútánu na severo-východ s Bangladéše a Myanmaru k východu. Kromě toho, Indie má námořní hranice s Maledivami v jihozápadní, se na Srí Lance na jihu a s Indonésií v jihovýchodní. Sporné území Džammú a Kašmír má hranici s Afghánistánem.

Indický subkontinent je doma k starověké Indus Valley civilizaci. Pro většinu z jeho historie, Indie byla centrem významných obchodních cest a byl známý pro své bohatství a vysoké kultury. V Indii vzniklo takové náboženství, jako hinduismus, buddhismus, Sikhism a Jainism. V prvním tisíciletí našeho letopočtu, indický subkontinent přišel jako křesťanství a islám, měly významný dopad na rozvoj regionu různorodé kultury. V XVIII – první polovině XX století, Indie byla postupně kolonizována britského impéria. V roce 1947, po letech boje, země získala nezávislost. Do konce XX století, Indie učinila ohromné ​​pokroky v oblasti ekonomické a vojenské rozvoj, ekonomika se stala jednou z nejrychleji rostoucích na světě. Přes toto, hodně z populace stále žije pod hranicí chudoby. Stisknutím problému je vysoká míra korupce a zaostalé zdravotního systému.

Indie je potenciální velmoc s jadernými zbraněmi. Je součástí mezinárodních organizací, jako je OSN, G20, WTO, Asociace pro regionální spolupráci v jižní Asii, společenství národů, stejně jako BRICS.
Oficiální název země, Indie, je odvozen ze starověkého perského slova Hind, blízký Sanskrit Sindhu . – Historický název řeky Indus Staří Řekové nazývali Indiáni Indowy (starověká řecká Ἰνδοί.) – «Lidé Indu“. Ústava Indie uzná jako druhé jméno, Bharat (Hindština), který je odvozen od jména sanskrtského starého indického krále, historie, který byl popsán v „Mahabharata“. Třetí jméno, Hindustan, se používá od dob Mughal Říše, ale má žádný oficiální status.
Nabídka letenek do Indie na airticketportal.com Nabídka ubytobání v Indii na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek na airticketportal.com.

Comments are closed.