Letenky do Havany

Havana
hlavní město Kubánské republiky, politické, hospodářské a kulturní centrum země, správního střediska provincie Havany. Havana je velká plocha 726,75 km2, město je rozděleno do 15 obcí.
Havana založil španělských osadníků v roce 1515. Před španělského dobytí ostrova na tomto místě žili indiáni (zejména Siboney a Taino), ale brutální útlak utlačovatelům, nemoci a hladomor vedla k téměř úplné zničení domorodého obyvatelstva. Nedostatek pracovních sil v španělskými dobyvateli vynahradil černošských otroků, kteří na počátku XVII století byla značná část obyvatel Havany.

Na konci století XVI (1563), Havana se stala správním centrem španělské kolonie ostrova Kuby, čas se dostat do stavu Captaincy General. Od konce XVI století to bylo hlavní základna Španělska na Antilách a tranzitní bod pro přepravu do Španělska ukradený zlata v Americe. V roce 1728, město bylo založeno na univerzitě.

V roce 1762, město chytil vojáky britské armády, ale válka netrvalo dlouho, a útočníci odešli Havanu v roce 1763 již. Do konce XIX století Havana se stala centrem osvobozeneckého hnutí proti moci španělských kolonizátorů, a v únoru 1895 vypukla revoluce ve městě, a pak lidové osvobozenecké války, rozšířil po celé zemi.

V září 1895 v Havaně byla vyhlášena nezávislost Kuby ze Španělska. V roce 1898, španělská vláda uznala nezávislost Kuby, ale vyhradila právo jmenovat generálního guvernéra. Ve stejném roce v konfliktu mezi Španělskem a kubánské republikánů zasahoval US vyhlásil válku ve Španělsku. V roce 1898, v době, kdy nepřátelství mezi Španělskem a Spojenými státy do Havany napadl americkými vojáky obsadil město a zablokoval pobřežní oblasti ostrova. Americké okupační režim v Havaně trvala až do 1902.

Pohled na univerzitě v Havaně
V roce 1902, kdy osvobozený Kuba získala nezávislost, a jeho území byla zavedena republikánskou formu vlády, Havana deklaroval kapitál nově vytvořené Kubánské republiky.

Jako výsledek, mnoho vojenských akcí a převraty Havana ekonomika šla do poklesu; Situace se zlepšila s příchodem předsednictví (1925) kubánské General Machado. Road spojovala hlavní město s jinými městy na ostrově. Kromě toho se začal rozvíjet své vztahy s cizími státy. Nicméně, politika Machado vedla k masové stávky v Havaně (1933), paralyzující ekonomický život města. Řada vojenských převratů, které se konaly 1930-1959 a stala výsledkem intenzivní politické situace v zemi a destabilizaci hospodářství v hlavním městě, je jak obchodní a průmyslové centrum Kuby.

V roce 1960, po vzniku komunistického režimu v Havaně rozložil výstavbu obytných čtvrtí. V roce 1961, nová rezidenční čtvrť rostl Habana del Este, práce na návrhu, který byl v čele architekt R. Karrasana.

Vzestup hospodářství města bylo pozorováno z 1970, v době pobytu u moci, Fidela Castra. Byl upraven export místních výrobků z námořní přístav v Havaně, stejně jako dovoz různého zboží z jiných zemí (hlavním partnerem Kuby na zahraničním trhu, byl Sovětský svaz). S pomocí SSSR v hlavním městě postaveny průmyslové podniky, bytové domy, školy a silnice. Během posledních deseti let se zvýšila úroveň vzdělání gavantsev (Více v roce 1960 došlo k reorganizaci na univerzitě v Havaně a zlepšení systému vzdělávání v něm). V roce 1990, se získá vysokoškolské vzdělání pro asi 16.000 lidí.

Přírodní podmínky,
Havana se nachází v severozápadní části ostrova Kuby, na pobřeží Mexického zálivu. Město se nachází v malebné lokalitě v blízkosti zátoky v Havaně a San Lisaro. Přírodní podmínky jsou ovlivněny tropické monzunové klima. V lednu, průměrná teplota je +25 ° C, v červenci o 29 ° C Období sucha trvá od listopadu do dubna, a od května do října, silné deště padat. Průměrný roční úhrn srážek je asi 1500 mm.

Přirozená vegetace se skládá z různých druhů palem, mučenky, citrusů, santalového dřeva a další.

Pobřežní vody jsou bohaté na ryby Havaně. Celkem existuje více než 700 druhů ryb a korýšů. Ve městě a jeho okolí mnoho různých hmyzu, včetně nebezpečné pro člověka, jako je písek blechy a komár Anopheles.

Na východ od Havany je pláž Santa Maria, kde je malé letovisko jako Tarara.
Nabídka letenek do Havany na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Havaně na airticketportal.com. Nabídka akčních a levnách letenek na airticketportal.com.

Comments are closed.