Letenky do Finska

Finsko,
Helsinky
Turku

oficiálně Finskéárepublika, stát na severu Evropy. Člen Severské rady (od roku 1956), Evropské unie (od roku 1995) a (od roku 1996) Schengenské dohody. Nezávislý stát s 06.12.1917.

To je ohraničené na východě Ruska, severo-západ – se Švédskem a na severu – s Norskem. Na jižním a západním pobřeží země, omývaná vodami Baltského moře a jeho zálivy – Finsko a Botnického.

Hlavní město Helsinky,

V roce 2010, země byla na prvním místě v seznamu „Top of the World“ (angl. Nejlepších zemí na světě), časopis Newsweek, a 2011-2014 American Foundation „Fund for Peace“ hodnoceny Finsko jako „nejvíce stabilní země na světě,“.

Finskz název země – Suomi.(od počátku XII století).
Ve Finsku je několik teorií o původu názvu:

Někteří se domnívají, že slovo je odvozeno od finského Suomi slovy Suomu („měřítko“), protože staří obyvatelé šila své vlastní oblečení z kůže ryb [zdroj není specifikován 875 den].
Podle jiné teorie, slovo Suomi byl původně vlastní jméno. Ve skutečnosti, název Suomi nosil dánského šlechtice, který uzavřel mír s Charlemagne. Název šlechtici zůstal do cenných papírů krále [pochvalná zmínka potřebovala 875 den].
Podle jiné verze, slovo Suomi – estonský původ [pochvalná zmínka 1394 den]. Předpokládá se, že kdysi existoval prostor podle názvu Sooma (est Soo – „“ bažiny, Maa – „země.“; Doslovně „země rašelinišť“). Přistěhovalci z této oblasti utrpěl jméno jejich vlasti v jihozápadním Finsku, který se také stal známý jako Suomi.
Další verze říká, že „Suomi“ – zkreslený slovo „Sami“ self-lidé, kteří zde žili před příchodem finských kmenů.
Kupte si letenky do Finska a poznejte zemi tisíců jezer.
Nabízíme letenky do Finska na airticketportal.com. Nabízíme ubytování ve Finsku na airticketportal.com. Nabízíme akční a levné letenky do Finska.

Comments are closed.