Letenky do Evropy

Evropa,
Státy Evropy
Anglie
Bělorusko
Bosna a Hercegovina
Bulharsko
Česká Republika
Černá Hora
Estonsko
Finsko
Francie
Chorvatsko
Litva
Lotyšsko
Severní Irsko
Skotsko
Spojené království Velké Británie a Severního Irska
Španělsko
Švédsko
Wales

část světa na severní polokouli, omývaná mořích Arktidy a Atlantického oceánu, má rozlohu asi 10.000.000 km2 a žije zde asi 740 milionů (asi 10% populace). Společně s Asií tvoří pevninu Eurasie.

Název Evropa pro část světa, neexistuje ve starověké řecké literatuře (v Homeric chvalozpěvu na Pythian Apollo Evropě s názvem pouze severní Řecko), a poprvé zaznamenán v „Popis Land“ Hekataios (konec VI století před naším letopočtem. E.), první kniha, která věnoval do Evropy.

Staří Řekové věřili, původně samostatný kontinent Evropa, Asie, oddělené od Egejského moře a Černého moře, a od Afriky – Středozemního moře. Ujistěte se, že Evropa – jen malá část z obrovského kontinentu, která se nyní nazývá Eurasii, staří autoři přijali východní hranici Evropy na řece Don (taková prohlášení jsou uvedeny již v Polybius a Strabo). Tato tradice dominuje téměř dvě tisíciletí. Zejména hranice Mercator Evropy jde na Donu a od jeho zdroje. – Přímo na sever k Bílém moři.

V XV století Evropa na krátkou dobu se stala téměř synonymem křesťanského světa, ale nyní většina křesťanů žijících mimo jeho území. V XIX století, téměř celý globální průmysl byl v Evropě; Dnes, většina z produktů vyrobených v zahraničí.

VNTatischev v roce 1720 navrhl, že východní hranice Evropy po hřebeni Uralu, a dále podél řeky Yaik (přítomný. Ural) až k ústí, která se vlévá do Kaspického moře. Postupně, nová hranice se stala přijal jako první v Rusku a pak dál. V současné době, hranice Evropy se koná na severu – v Severním ledovém oceánu; na západě – Atlantského oceánu; na jihu – ve Středozemním moři, v Egejském moři, Marmara, Černého moře; na východě – na východním úpatí Uralu, hory Mugodzhary, Emba ke Kaspickému moři, od něj na řekách Manych a Kuma (Kumomanyčská propadlina) k ústí Donu (zejména podle encyklopedie: Velké sovětské encyklopedie [9] a encyklopedie Britannica), nebo, méně často, kavkazský hřeben až k Černému moři ). Další průchod hranice mezi Evropou a Asií přes Černé moře a průlivy Černého moře podporované všemi zdroji.

S ohledem na tyto okolnosti, zahrnutí Ázerbájdžánu a Gruzii v seznamu evropských zemí je založen hlavně na dílčí geografické poloze, stejně jako politických, hospodářských a kulturních důvodů a není ojedinělý. Kypr vstoupí do Evropské unie, ale je geograficky v Asii. Řada řeckých ostrovů blízko tureckého pobřeží Anatolie, lze přisoudit i do Asie. Navzdory tomu, že Arménie je geograficky nachází v Asii, má úzké politické a kulturní vazby s Evropou.
Nabídka letenek do Evropy na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Evropě. Nabídka levných a akčních letenek na airticketportal.com

Comments are closed.