Letenky do Edmontonu

Edmonton,
Město leží na řece severní Saskatchewan řeky.Předpokládá se, že první Evropan který navštívil oblast současného Edmonton, se stal v roce 1754 anglický vědec Anthony Hyundai (Anthony Henday). Informace o návštěvách této oblasti lovci a obchodníky z nové Francii v druhé polovině XVII – počátku XVIII století neměl dostatečné důkazy.
Edmonton byl založen v roce 1795 Hudson Bay společnosti. Fort byl jmenován po městě Edmonton (Greater London), kde se narodil sir James Zimní Lake, generální ředitel. Fort Edmonton, který se stal místním centrem pro obchod s kůží, byl referenční bod na cestě k průkopníkům usadí na severu a západě Kanady. Vzhledem k tomu vláda udělila osadníci přistát za nízkou cenu, město začalo rychle rozvíjet, zejména po výstavbě (v roce 1885), železnice. Edmonton byl oficiálně prohlášen za město v roce 1892 a zaměstnává 700 lidí, v roce 1904 se počet obyvatel přesáhl 8000. V roce 1906, rok po vzniku provincie Alberta, Edmonton se stal administrativním centrem.

Roky hospodářské konjunktury před válkou (v roce 1914 město je populace více než 72 000 lidí) byla nahrazena prudkému poklesu, a to především v důsledku splasknutí cenové bubliny na trhu s nemovitostmi. Na začátku roku 1917 se počet obyvatel klesl na 54,000.

Oživení města začal až v pozdních 1940, kdy byly jeho okolí objeveno velké ložiska ropy. Nový ekonomický boom nečekal – v průběhu roku 1950 městské populace rozrostla z 150 000 na 270 000 lidí. Po stagnaci v roce 1960, ekonomika města pokračovala v rychlém růstu, a to díky palivové krize a růst cen ropy. Organizovaná za druhé pololetí roku 1980 ze strany Saúdské Arábie na žádost Spojených států prudkému poklesu cen ropy, kromě svého přímého účelu – Sovětský svaz se zhroutil a ekonomika Edmonton.

Obnovení ekonomika města začala až v časném 2000s, on přispěl k růstu cen ropy a zavádění nových technologií do praxe o vývoji ropných písků. V současné době, Edmonton je jedním z nejrychleji rostoucích měst v Kanadě, kde se daří a postupně diverzifikace ekonomiky.

West Edmonton Mall – největší nákupní centrum v Severní Americe
Edmonton – hlavní hospodářské a dopravní centrum severní a centrální Alberta a hlavní centra ropném a plynárenském průmyslu provincie, av 1940-50-tých letech byl dokonce známý jako „Oil hlavní město Kanady.“ Navzdory tomu, že město je hlavním centrem pro ropného a plynárenského průmyslu, Edmonton ekonomika je dobře diverzifikována, moderní výrobní a finanční sektory.

Edmonton je také jedním z nejvýznamnějších vzdělávacích a výzkumných center v Kanadě. Zde, například, které kanadské Institute of Nanotechnology. Edmonton byl také založen slavný společnost BioWare, specializující se na výrobu počítačových her.

V roce 2007, Financial Times uznal Edmonton nejatraktivnější město pro investice v Severní Americe.

Vlakové nádraží Light
Edmonton International Airport (IATA: YEG, ICAO: CYEG), která se nachází 26 kilometrů jiho-západně od centra města, slouží asi 6,6 milionů cestujících za rok (2012).. Pravidelné lety jsou provozovány více než 50 destinací v Severní a Střední Americe, stejně jako v Londýně.

Edmonton je jedno z největších kanadských železničních uzlů na objemu zboží procházejících to. Třikrát týdně v městské železniční stanici zastavil osobní vlak Vancouver – Toronto.

Systém veřejné dopravy je provozován organizací Edmonton systém Transit a zahrnuje 189 autobusových linek a lehká železniční linka (23,6 km a 18 stanic). Do roku 2009 se město použitý trolejbusů.
V roce 2001, v Edmontonu na Commonwealth Stadium hostil mistrovství světa v atletice. Turnaj se poprvé konal v Severní Americe. V roce 2005 prošel IAAF World půlmaratonu mistrovství. Město je založen NHL Edmonton Oilers „“, který je pětinásobný vítěz Stanley Cup (1984-85,1987-88,1990).
Nabídka letenek do Edmontonu na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Edmontonu na airticketportal.com.Nabídka akčních letenek do Edmontonu.

Comments are closed.