Letenky do Dayton

Dayton,
je město v jihozápadním Ohiu, ve Spojených státech. Jedná se o největší město a krajské město Montgomery County. Odhady z 2005 sčítání lidu, populace byla 158.873 obyvatel, zatímco jeho metropolitní oblast byla 843.577 obyvatel.

Město je známé pro hostování tzv Daytonské dohody, kterou balkánská válka skončila. To je také rodištěm bratří Wrightů, průkopníci historie letectví.
Dayton byla založena 1. dubna 1796 malá skupina osadníků sedm let před přijetím Ohia do Unie v roce 1803. Vznik města byla začleněna v roce 1805 a byl pojmenován po Jonathan Dayton, kapitána revoluční války a signatář Ústavy Spojených států amerických.

V roce 1797 trasa řeky Mad, první spojení mezi Cincinnati a Daytonu otevřel. V roce 1830 byla postavena Miami a Erie kanál, spojující obchod v Daytonu od jezera Erie přes řeku Miami, a slouží jako hlavní způsob dopravy do roku 1850.

Katastrofické inuncaciones z Daytonu v roce 1913 těžce postihla město, stimulaci růstu, daleko od centra města a především Miami řeky, jejíž přepadu způsobil předměstské oblasti katastrofy. Tyto povodně také způsobil agentury v roce 1914 ke kontrole řeka byla vytvořena. V škody s tím, že se ztratily některé fotografické desky pokrývající lety bratří Wrightů.

Spolupráce ve druhé světové válce,
Během první světové války Daytonu, stejně jako mnoho jiných amerických městech, byl těžce zapojený do ní. Rezidenční čtvrť s názvem Dayton hostil projekt, který je součástí projektu Manhattan, který se vyvíjel části Fat Man, atomová bomba na japonské město Nagasaki.

Dayton byl také sídlem NCR Corporation, která vyráběla letecké motory a stroje na rozluštit kódy, včetně toho, že pomohl ukončit šifrovací stroj Enigma.
Daytonské dohody
Daytonské dohody, mírová dohoda mezi stranami v konfliktu v balkánské válce, byly obchodovány na Wright-Patterson Air Force Base, v blízkosti města Dayton, na 01.11.1995.

Comments are closed.