Letenky do Chiang Rai

Chiang Rai
Město v severním Thajsku, hlavní město stejnojmenné provincie. Město je také domovem pro malé národy Akha, Karen, Lisu, Miao. Chiang Rai byl založen v roce 1262 na řece krále Mengray Koka. Na dlouhou dobu město bylo hlavním městem království Lanna (milion rýžová Country pole), která byla později podmanila Barma.

V roce 1786, král Rama začlenil Chiang Rai do Thajska. V roce 1910, král Rama VI z města udělal centrum Chiang Rai provincie se stejným názvem.
Wat Phra Kaew Don Tao – místo, kde byl objeven slavný Smaragdový Buddhy, který od roku 1782 je uložen v Wat Phra Kaew v Bangkoku. Elegantní obrazy a řezby ze dřeva.
Wat Rong Khun bílý chrám – neobvyklý buddhistický chrámový komplex, jehož stavba začala v roce 1998 a pokračuje dodnes.
Wat Phra That Doi Chom Thong – starý chrám kde King Mengray v roce 1260 se zakladatele města Chiang Rai.
Chiang Rai je 730 kilometrů od Bangkoku a nachází se v nadmořské výšce 580 metrů uprostřed nádherné horské scenérie Zlatého trojúhelníku, na pravém břehu Maenam Kok, přítok Mekongu. Chiang Rai je nejsevernější provincie kapitálu Thajska.

Dne 5. května 2014 Chiang Rai byl zasažen silným zemětřesením.

Chiang Rai byl založen v roce 1262/63 králem Mangrai na staré osídlení Lawa a Mon a byl na nějakou dobu střed království Lan Na (země milionu krabic). Město je pojmenované po Mangrai, jméno znamená „Město (Mang-) Rai“ (, Mang „může být součástí názvu, jen jméno určité osoby, Rai“)

Chiang Rai (pak Siam) připevněny pouze v roce 1786 za krále Phra Phutthayotfa Chulalok (Rama I) Thajsku. V roce 1910, Chiang Rai King Vajiravudh (Rama VI.), Byl vyhlášen nezávislý thajské provincii.
Deset kilometrů od centra mezinárodního letiště.
Mezinárodní letiště Chiang Rai (IATA kód: CEI) se nachází asi 8 km severovýchodně od Chiang Rai, starý, používaný vojenského letiště se nachází na jih, jen na okraji. Autobusové nádraží pro dálkovou dopravu se nachází asi 10 km jižně od centra města. Autobusové nádraží pro místní dopravu se nachází v centru v blízkosti v noci na trhu. Tam je spojení s veřejnou dopravou mezi těmito dvěma autobusového nádraží. Nejbližší železniční stanice se nachází ve městě Chiang Mai.

Hlavní silniční spojení jsou:

Phahonyothin Road: sever-jih spojení
Trasa 1020: Chiang Khong hranice s Laosem
Asijské Highway AH2
Asijské Highway AH3
Kunming-Bangkok dálnice

Comments are closed.