Letenky do Catania

Catania,
přístavní město v italském regionu Sicílie, správního střediska provincie se stejným názvem.Město se nachází na východním pobřeží Sicílie, na úpatí Etny. Obyvatelstvo – 294 756 lidí (2010).

Patrona města je. Agatha. City Festival 5. února.
Catania byl založen v roce 729 před naším letopočtem. e. Řečtí kolonisté, kteří sem přišli z města Evoikos Chalkida. Rodák z města byl jeho semi-legendární zákonodárce Harond jehož zákony se lišily extrémní závažnosti, ale byly přijaty v jiných koloniích Chalcis Itálie a Kilikii názvem „Chalcis zřídit“.

V roce 476 před naším letopočtem. e. město bylo dobyto Hiero já, krutý tyran Syrakus, kdo vyhnal obyvatele a přejmenoval to na Etnu. Po smrti lidí tyrana se přestěhoval zpět a vrátila se ke svému původnímu názvu města Catania. Nicméně, doba nezávislosti byla stručná: v 403 před naším letopočtem. e. druhý vládce Syracuse dobyl město a jeho obyvatelé prodán do otroctví. Archeologické památky této éry je socha Kore (Persephone), s pochodní.

Téměř 150 let Catania je v závislosti na Syracuse. V roce 263 před naším letopočtem. e. během první punské války, město bylo zajato Římany a až do V. století byla součástí římské říše. Tyto století byla obdobím hospodářského a kulturního rozkvětu. To bylo postaveno fóra (ruiny, které jsou zachovány v blízkosti nádvoří San Pantaleone), cirkusové soutěže v vozy, a Odeon Theatre, v severní části – amfiteátru. K tomuto období patří vytvoření systému zásobování vodou, což naznačuje vysoký stupeň život občanů.

Po pádu Říma, město vlády Byzantské říše. V roce 827, Arabové přistál na Sicílii, a později, v roce 1071, byly nahrazeny Normany, vedl o Roger I.

V roce 1169 Catania byl zničen silným zemětřesením. O třicet let později, město podporoval Hauteville proti Henry Vi, syn Frederick Barbarossa. V reakci, armáda císaře chytil a spálil část města, včetně katedrály. Za vlády Fridricha II Catania konečně osvobodila z feudálního závislosti (1240).

V roce 1347 jako výsledek morové města je téměř opuštěný.

Potvrzení kulturní stav Catania může být považován za otevření zde v Sicílie University (1434), jako první.

Druhá polovina století XVII – tragické období v historii města: v roce 1669 tam byla silná erupce Etny, většina domů byli pohřbeni pod vrstvou lávy a popela. V roce 1693, kdy Catania dosud nezotavila z prvního šoku, zemětřesení zničilo vše, co zůstalo, nebo byl postaven. Nicméně, obyvatelé neopustili město a přestavěl ji znovu. Hlavními materiály použity černé lávy a jasný vápenec.

V XIX století, Catania vzbouřil proti Bourbonů v roce 1837 a 1848, a později se stal součástí sjednocení Itálie. Z tohoto období, město rostlo rychle, růst mírně zpomalil pouze během druhé světové války. V posledních několika desetiletích, Catania vytvořil high-tech výroba, takže to je někdy nazýván Silicon Valley Evropy.
Nabídka letenek do Catania na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Catania na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek na airticketportal.com.

Comments are closed.