Letenky do Cardiff

Cardiff
Největší město a hlavní město Walesu. Je jednotný správní jednotka se statutem města (angl. City), který byl získán v roce 1905 vzhledem k rychlému růstu průmyslu v regionu a použití Cardiff jako významný přístav pro přepravu uhlí z Walesu.
Jméno „Cardiff“ je deformací anglického Welsh názvu místa «Caerdydd». V případě, že první část slova – «caer» snadno pochopitelné, a překládá se jako „pevnost“, druhá složka názvu je interpretován různými způsoby. V moderní velštině je slovo „dydd», což znamená „den“, ale není jasné, že v tomto kontextu může znamenat město.
Podle základní moderní verzi se za to, že „dydd» změněn «Taff» – název řeky Taff (. WALL Afon Taff), což je Cardiff hrad, a proto město označován jako „hrad na řece Taff“, kde původní “ T »zmutovat do« D », a tam byl charakteristický pro mluvený jazyk fonetický náhradní koncové« FF »na« dd ».

Tradiční etymologie navrhne spojení s Aulus Didiem Gall jako první opevnění na území Cardiffu byla římská pevnost, pravděpodobně postaven když Didius Gallus vládl provincii. V tomto případě se jméno města znamená „pevnost Didius.“ Tato verze je často nalezený v různých populárních časopisech, ale moderní věda je skeptický o tom.
Cardiff se nachází v jižním Walesu mezi Vale of Glamorgan na západě a na východě města Newport, na severu je ohraničen údolích jižního Walesu (regiony Caerphilly a Rhondda Taff-Tau), a na jihu města hraničí s Bristol Bay.

Protéká městem tří řek: (. WALL Afon Rhymni) Tough, jehož trať prochází středem města, Eli (. WALL Afon ELAI), které slouží jako přírodní západní hranice s Vale of Glamorgan v Cardiff, a to jak sladké proudící do Cardiff Bay, stejně jako Rimni ve východní části města, která teče přímo do Bristol Channel.

Cardiff je postavena na rekultivované bažině, která se nachází na lůžku z triasu skalních útvarů a táhnoucí se od Chepstow k ústí Ely. V tomto ohledu je hlavním městem Walesu je poměrně plochá město bez větších výkyvů úrovní terénu.

Podnebí
Ve srovnání se zbytkem Walesu, Cardiff má relativně suché klima s průměrnou úrovní srážek 1065 mm. Také, město má dostatek mírných, s průměrnými teplotami v lednu 4,5 ° C a průměrná teplota července 16 ° C.
Ranná historie

Odhadovaná plocha vypořádání Silures.
Archeologický důkaz ukazuje, že od 5. tisíciletí před Kristem neolitická kultura Wales dopravci začali obsazovat okolí Cardiffu. Zjevné důkazy o této éry jsou pohřební komora Saint Litanz.

Pak kolem Cardiff došlo stejné procesy jako ve zbytku Británie, kdy byl ostrov přinesl kulturu bronzové a železné. V důsledku asimilaci místního obyvatelstva a míchání s cizími lidmi v historii, na začátku našeho letopočtu, v jihovýchodní Wales, keltský kmen Silures.

Římské období
V době římského dobytí Británie na území osady Silures Cardiff – výsledky výzkumů ukazují přítomnost reziduí budovy jatečné až do velikosti 45 x 25 metrů, které se datuje do padesátých let AD [9]. Finální podání Silures Sextus Julius Frontino zahájit sériovou výstavbou nejméně čtyř římských pevností v ústí řeky Taff. Všechny pevnosti byly postaveny na stejném místě se stejnou umístění vzhledem k stranách stěn světla. [10]

První dočasná opevněný tábor byl postaven pod Vespasian v 74 až 78 rok před naším letopočtem. e. a doba jeho výstavby se datuje do kampaně proti Silures. O rozměrech 315 m na každé straně stěny, tato pevnost byla největší ze všech čtyř, a byla použita jako základna pro dočasné dostatečně velkou skupinu pomocných jednotek. Pak bylo ponecháno na posílení, o čemž svědčí fakt, že při výstavbě druhé pevnosti nebyly použity obranné dočasná pevnost.

Stavba druhého hradiště z doby vlády Trajan a Hadrian. Mít délku každé ze stěn asi 140 m, byla postavena v severní části starého opevnění. Tato pevnost byla používána ubytovat pomocné vojska posádky a byl součástí řetězce pevností, podřízeného vojenské centrum v nároku Sillurum (lat. Isca Sillurum, moderní Kayrleon), což je stálá základna II Augustan legie. Pozůstatky této pevnosti je obvykle spojena s přesunem řady dílů pro stavbu římského Hadriánova valu. Třetí Pevnost má podobnou velikost a účel druhého, ale archeologické údaje hlášeny dobu, během které byla druhá tvrz opuštěný.

Pozůstatky římského zděné stěny Hrad Cardiff
Poslední římské opevnění v Cardiffu byl takzvaný „pobřežní pevnost“, postavený v období od 260 300 let. Tato budova byla téměř čtvercová pevnost s hradbami o délce asi 190 m. Kamenné stěny asi 3 metry tlusté na základně a asi 2,5 m v horní části byly výšky asi 2,3 m, a umístěna na základu tloušťky říčních valoun až do 4 metrů. Fort měl jen jeden cíl s privratno věžemi po stranách, a pravděpodobně inspekční galerii v centru každé ze stěn. Toto opevnění navrhnout podobný počet pobřežních pevností „Saské Shore“ a předpokládá se, že má stejnou referenční funkce stráž bodu pobřeží.

Středověk
Odcházení Británii Římany se konala na konci IV, začátek V staletí posádky v Cardiffu a Kayrleone byla zrušena na začátku tohoto procesu. Odborníci říkají, že některý z římských vil na území Glamorgan žádné stopy po činnosti po 400 let. To znamená, že keltská populace Walesu byl opět dán k sobě. Na raného středověku v blízkosti budoucího hlavního města Walesu udržel malé množství informací. Zejména, „Listina Llandafskie“ pevnou přítomnost na VII století, země Cardiff malé nezávislé království, i když její název nepřišel až do naší doby. Pak se země jihovýchodní Wales byly sjednocené v království Glywysing a Cardiff jsou pravděpodobně velmi redukovanou velikostí, vstoupil potomky rodových zemí Meurig ap Teudriga, který vládl království až do normanské invaze na konci XI století.
Během jeho kampaně v Deheubarth v 1081, který byl oficiálně představen jako pouť do svatého Davids, Vilém Dobyvatel poprvé osobně demonstroval jeho požadavek na Wales, přičemž pocta Rhys ap Tewdwr. Stejný rok zahájení výstavby se datuje do normanského hradu v Cardiffu. Původní hrad byl dřevěný, ale v XII století Robert z Gloucesteru postavený kamenné opevnění, které byly použity zbytky zdí římské pevnosti.

Vzhledem k tomu, 1081 Cardiff bylo město anglický, ale waleské vládci také zúčastnil ve své historii. Takže 1158 Ivor Bach v reakci na nezákonné zadržení jejich majetku ukradených z hradu, William Fitz Robert, hostitelské město v té době, a jeho rodiny, a pak držel jako rukojmí, dokud jim potvrzení jejich práv. Během povstání Madog ap Llywelyn, který podporoval jej v jižním Walesu Morgan ap Maredid obležený Cardiff v 1294 [16]. V 1315 Llywelyn Bren v rámci své vzpoury se snažil zaútočit na hrad Angličanů, a potom, po jeho vlastní procházení, byl nelegálně popraven v Cardiffu Hughem Despencera, že královna Isabella byla formální důvod pro posunutí Despencer a její manžel – Edward II. V 1404 Owain Glyndŵr vzal Hrad Cardiff a prakticky zničil město, efekty byly cítil až do konce století XV, ale 100 let po povstání Glyndŵr se vrátil k prosperující městského státu.

Novověk
Konec XVII století a velká část XVIII století přešel do Cardiffu v jednotném vývoji, otevřel první veřejnou školu, hotel, pivovar, cínování obchod a hospoda.

V roce 1814 John Crichton-Stuart, druhý Marquess Bute, zdědil titul a vlastnictví, a začal aktivně pracovat na výstavbu doků v Cardiff – podnikání, pro který strávil svůj život a za kterou byl označen za „tvůrce moderního Cardiff“. Kromě toho, v roce 1815, byla otevřena pravidelné námořní spojení do Bristolu letů s periodicitou 2 krát týdně. V roce 1821 byla založena plynového generátoru Cardiff.

V 80-let XIX století pozice Cardiff jako hlavní „uhlí“ s otevřením přístavních docích otřesený ve městě Barry, přístav, který měl výhodu, protože jeho splavnosti nejsou závislé na přílivu a odlivu. Již v roce 1901 se objem uhlí přepravovaného Barry překonal přístav Cardiffu, ale to nesnižuje hodnotu druhé pro uhelný průmysl, protože všechny významné podniky, koordinační obchodu s uhlím, se sídlem v Cardiffu. Zejména v roce 1886, byla otevřena „Uhelná Exchange“ (angl. Coal Exchange), který v roce 1907 se konalo první na světě transakce ve výši 1 milionu £.

Důležitým krokem v průmyslovém rozvoji města také bylo otevření společnosti «Dowlais železárny» ocelárny «East Moors Ocelárna» v Cardiffu, které se konalo dne 04.02.1891.

Comments are closed.