Letenky do Burgasu

Burgas,
největší město v jihovýchodní Bulharsku a 4. nejlidnatějším v zemi po Sofii, Plovdiv a Varna. Burgas je důležitým hospodářským, doprava, správní a kulturní středisko v jihovýchodní Bulharsku. City – správním střediskem stejnojmenné obce a regionu.

Počet obyvatel 206.038 obyvatel v roce 2013.

Zeměpisná poloha .
Burgas se nachází na západním pobřeží Černého moře Burgasu Bay, nejvýchodnější bod Burgas nížin. Město se nachází 385 km od Sofie, 267 km od Plovdivu a 133 km od Varny.

Historie.
I když zjistil, západně od Burgasu talentů mědi, datováno 1500 rok před naším letopočtem. e. hovoří o hornické činnosti a vztahy s řeckým světem ve starověku, město bylo založeno mnohem později Řeky se nachází na jih od Apollonia (dnešní Sozopol) pod názvem Pyrgos (Πυργος), což v řečtině znamená „věž“.

V roce 1829, kdy bylo město obsazeno ruskými vojsky během rusko-turecké války 1828-1829, městské populace 5000 lidí (většinou Řekové a Turci). Město má dvě mešity, řecké pravoslavné církve, arménské a římsko-katolické. Obchod se koncentruje v rukou Řeků.

Hlavní exportní produkty: vlna, máslo a sýr.
Rozvoj města začal po výstavba přístavu je francouzská firma „Batignolles“ v roce 1903. Brzy v Burgasu bylo 18 zahraničních firem a velké podniky.

Po občanské válce v Rusku v Burgas usadil velký počet ruských emigrantů, kteří v roce 1922 založili vesnici Burgas kozáckého, tam bylo 200 lidí. Po 7 letech bylo více než 20 kozáků.

Centrum Burgas je velmi zajímavá architektonicky. To zůstalo mnoho bytových domů ve stylu Art Nouveau, postavený na počátku XX století. A domy ve stylu konstruktivismu, postavený v roce 1930.
,Během rusko-turecké války 1828-29. který byl členem Turecko Burgas byl zajat ruskými vojsky. 12.07.1829 1. brigáda 1. Uhlan divize (St. Petersburg a Charkov Lancer celkově příkaz – generálmajor Andrei Nabeul), se dostal do Burgasu. Turecká posádka z města, ale byl zrušen ruské Lancers ztratil dvě pistole a odešel do města. Dva Lancers zlomil v Burgasu po ustupujícího nepřítele, chytil 10 zbraně, velké množství majetku a potravin. 06.12.1829 generál AA Nabeul pro přijetí Burgas obdržel Řád svatého Jiří 3. stupně.

Na počest zachycení Burgasu byl jmenován 60-fregata zbraně ruské námořnictvo. „Burgas“ se staly součástí Černomořské flotily v listopadu 1832 podílel na kavkazské kampani a v roce 1842 byl přeměněn na vraku.
Nabídka letenek do Burgasu na airticketportal.com. Nabídka ubytování na airticketportal.com. Nabídka levných a akčních letenek do Burgasu na airticketportal.com.

Comments are closed.