Letenky do Bradford

Bradford,
je anglické město téměř 300.000 obyvatel, se statusem „City“. Senior centrum městské části stejného jména, má 485.000 obyvatel ve své městské oblasti.
Poloha
Město se nachází přibližně v centru města West Yorkshire (který je součástí kraje na „slavnostní“), ve velké městské aglomerace Leedsu, Bradfordu což je souvislé městské plánování. V oblasti Yorkshire a Humber je třetí největší město podle počtu obyvatel, po Leedsu a Sheffieldu, bezprostředně následuje Hull. Nachází se 75 km východně od centra Manchesteru, a 328 ze severu Londýna.

Rozdělení
Bradford je rozdělen do pěti okresů:

(Bradford) North, South, West
Keighley
Shipley
Historie
Bradford byl, až do 1840, město téměř neznámá. Později se stal důležitým centrem pro textilní průmysl, v době průmyslové revoluce, se výrazně zvýšil počet obyvatel také dostat status „město“.

Doprava
Městské sdílí s mezinárodním letištěm Leeds, Leeds-Bradford (IATA: LBA); místo uprostřed mezi dvěma hroty.
Hlavní vlakové nádraží je Bradford Interchange, ale tam je jiný, terminál (Bradford Forster Square), regionální doprava na severní straně.
Dnes je Bradford přístupný po několika hlavních silnicích:

A647 mezi Leedsu a Halifaxu, via Queensbury,
A650 mezi Wakefield a Keighley
A658 mezi Harrogate a A6036 k Halifaxu přes polici.
M606, pobočka dálnice M62, Bradford spojuje národní autowegennnetwerk. To bylo zpočátku snímán do centra, ale byl nakonec omezena na okruh.

Bradford Canal byla 6,4 km dlouhá větev Leeds a Liverpool Canal v Shipley. To bylo gebowd spojit Bradford s lomy North Yorkshire a přístavy Liverpool a Goole. Bylo otevřeno v roce 1774, uzavřený v roce 1866, znovu otevřen v roce 1871 a při jeho finální uzavřena v roce 1922. Existují plány stavět znovu v rámci plánu na modernizaci centra města.

Leeds a Bradford Forster Railway Station Square otevřena 01.07.1846 s možností připojení k Shipley a Leeds. V roce 1850 byla stanice přestavěn a znovu v roce 1850, v roce 1890 a v roce 1990. Lancashire a vlakového nádraží Yorkshire otevře Drake ulici na 9.5.1850 se spojení mezi Manchesteru a Leedsu. Velká severní železnice otevřel třetiny konec u Adolphuse Street v roce 1854, ale to bylo příliš daleko od centra města, a pak obě společnosti dohromady otevřel stanici v roce 1867 s názvem Bradford Exchange. V roce 1973, stanice Exchange byl přestavěn na jiném místě, a přejmenoval Bradford Interchange s tamní autobusové nádraží.

Bradford sdílí letiště se nic dalšího na Leeds.
Bradford se stal slavným v XIX století jako mezinárodní centrum textilní výroby, zejména vlny.Město bylo založeno v důsledku hospodářského oživení v průběhu průmyslové revoluce, a jeden z prvních průmyslových center se rychle stal „vlna hlavní město na světě.“ Bradford má jemné viktoriánské architektury.

Textilním průmyslu v Bradfordu chátral od poloviny XX století. Od té doby, Bradford se stal turistickou gorodom.remastirovanny.

Comments are closed.