Letenky do Boloni

Bologna, Boloňa
Město v severní Itálii, správním centrem provincie se stejným názvem, jakož i region Emilia-Romagna. Nejstarších univerzit v Evropě, Boloňská univerzita byla založena v roce 1088. Obyvatelstvo -. 386 171 lidí (2014). Standard bydlení ve městě. – Jedna z nejvyšších v Itálii, díky průmyslový rozvoj a strategické poloze na křižovatce dopravních koridorů. Bologna je často označován jako kulinářské hlavní město Itálie.

Patronem města je Petronius. Town Festival se slaví 4. října.
Podnebí v Boloni se nachází v blízkosti subtropický vlhký, má hodně co do činění s klimatem Soči. To se liší od dominantní jihu typické středomořské klimatu jednotnosti srážek v průběhu roku. Zimy jsou mírné v Bologni, a někdy sněží, ale jen zřídka klesá. Nicméně, v některých let, může být silnými mrazy. Léto je obvykle horká a dusno, a velmi deštivé podzimní.

Historie Boloni,
Boloňu založil Etruscans v asi 510 před naším letopočtem. e. Zpočátku, město bylo voláno Felsinoy (pravděpodobné Etruscan název – Velsna) a vytvořil kolem svatyně na kopci av nedalekých nekropole. Ve IV století před naším letopočtem. e. Město bylo zajato keltského kmene boyev, obdrží jméno (název kmene) Bonnoniya. V roce 189 před naším letopočtem. e. Bologna se stal římskou kolonií a zdobí celou řadu míst, z nichž žádná nemá dosud není plně zachována. V rozkvět římské říše žilo v Boloni, asi 10 000 lidí, to byl jeden z nejbohatších měst v Itálii.
Středověk [upravit | editovat textu wiki]
Ve středověku v Bologni, někteří oživení došlo v V. století pod biskupem Petronia, zejména, byl postaven kostel svatého Štěpána. V VI století Bologna stala součástí řeckého Exarchate Ravenna a pak v 728, pod vedením Lombard krále Luitpranda. Charlemagne dal Bologna práva svobodného města, který je nyní v erbu umístil slovo „svoboda“ (Libertas).

V XI století Bologna, získal status svobodného obce, to začalo růst. V roce 1088 založil první univerzitu v Evropě – studio. V roce 1256 v Boloni byl přijat „zákon nebe» (Legge del Paradiso), zrušení nevolnictví.

V roce 1164 Bologna stala součástí Lombard ligy, oponovat Frederick Barbarossa. V diskusi, která se konala mezi starých italských městech, Bologna byl vždy poznamenán vroucí oddanosti Svatému stolci; bojovala zlostně s Ghibellines. Enzo, oblíbený syn Fridricha II, zde byl uvězněn na 22 let, až do své smrti. Šlechta Bologna nenesl veřejné služby; to oblíbený demokratický systém před městy šlechtického režimu měst Lombardie.

V XV století Catherine byla založena v Boloni, Bologna klášter Corpus Domini klarissinok. Skrz XV století, v Bologni tam byl boj o moc mezi dvěma mocnými jmény, Bentivoglio a Cheneduli. V roce 1512 Julius II vzal majetek Bologni a připojil se znovu k římským majetku. Stalo se tak u příležitosti uzavření konkordátu v roce 1516, datum mezi Leo X a Františkem I. a Karla V. byl slavnostně tady v 1530 papež Klement VII korunován, poté, co jeho spojenci dali různé provincie Itálie.

V XVII století Bologna byla intelektuálním centrem Evropy, do mladých lidí shromážděných ze všech zemí ke studiu matematiky, astronomie a dalších věd (který studoval na Boloňské univerzity Copernicus). Zvláštností univerzity byla skutečnost, že učitelský sbor jmenovaný studentské společnosti, která měla právo odvolat nepříjemného lektora.
Nabídka letenek do Boloni na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Boloni na aairticketportal.com. Nabídka akčních a levných letenek na airticketportal.com.
Centrum města po dlouhou dobu jsou přilehlé a nachází se v úhlu k sobě navzájem prostoru. Na jedné z nich – Piazza Nettuno (Piazza Nettuno) – Neptun náměstí, 16. století, je Neptunova fontána od sochaře Giambologna. Další oblastí – Piazza Maggiore (Piazza Maggiore) – jednoduše nazývá velkou plochu.

Na východní straně náměstí Neptuna jsou:

Palazzo di Re Enzo – postavený v gotickém slohu. Palác je známá tím, že tam po dobu jednoho roku v roce 1249 k jeho smrti v roce 1272 byl uvězněn králem Sardinie a syn císaře Frederick II Enzio (Enzio)
Hotel Palazzo del Podestà, přiléhající k paláci Enzio, postavený v roce 1201, a rozsáhlou rekonstrukcí v renesančním stylu mezi 1472 a 1484 rok rodinné Bentivoglio. Budova je vybavena hladomorna Torre delľArengo.
Dále se Velké náměstí jsou na východě:

Palazzo dei Notai, zvýšen na o notářích společnosti mezi 1384 a 1422 rok, který navrhl Antonio di Vincenzo,
Na severní straně –

Palazzo dei Banchi, postavený v roce 1412 pro potřeby městských bank a přestavěn v roce 1568 pro projekt Vignola s charakteristickou portikem.
V prostoru za nedokončené průčelí baziliky San Petronio. Tato bazilika zasvěcena svatému Petronius, byla zahájena v roce 1390, to bylo stát se jedním z největších kostela kdy poznal, o délce 208m a 142m v průměru, ale jeho stavba byla přerušena v roce 1759 přilákala pozornost Universal vnější reliéfy práce Jacopo della Quercia zachycující historii stvoření světa. V roce 1530, v bazilice konal korunovace Karla V.

A konečně, na západě, společné pro oba oblastí straně je velká budova

Palazzo Comunale (obec), včetně Palazzo D’Accursio, postavený v roce 1290 a zrekonstruované po požáru (1425) architekta Fioravanti. Budova a nyní vypadá jako obrovský a těžké opevnění
Nedaleko je katedrála sv , Peter (Cattedrale di San Pietro (Bologna)), postavený ve stylu rokoka [Editovat 808 den] z městských kostelů jsou také umělecky zajímavé:

Centrum města: Piazza Maggiore a Bazilika San Petronio.
San Domenico (Basilica di San Domenico (Bologna)), který je hrobka světce, který zemřel v Bologni v roce 1221, známý pro své sochařské výzdoby práci Nicola Pisano, Niccolò dell’Arca a Michelangelo,
San Giacomo Maggiore s freskami Lorenzo Costa, Francesco Francia a Amico Aspertini.
Santo Stefano, komplex čtyř kostelů, postavený na místě staré chrámu Isis ve V. století
Komplex se nachází na náměstí stejného jména. Vstup do areálu se provádí přes Chiesa del Crozifisso, nejprve postavený v románském slohu, ale přestavěn v roce 1837. Centrální budova komplexu je osmiboká (12. století), Chiesa del San Sepolcro, který je hrob sv Petronius. Pak, po průchodu dvora a měla by být cross-mrtvice Chiesa dell Trinita (13. století), a konečně románský Chiesa deiSanti Vitale e Agricola, nejstarší stavba na náměstí (mezi 8. a 11. století, ale s fasádou 1885).

Chystáte se na sever z ulice se stejným názvem, můžete získat na malé ploše, na které palác Merkansi.
Vertikální dominantou města, která se nachází zde jsou dvě slavná „pádu“ z jednoduché cihlové věže. Čím vyšší věž (97 m), pokračuje se ohnout a nyní – věž Asinelli, které jsou viditelné z vrcholu hory Evganeyskie Nachází se severně od řeky Pádu. Garisenda věž dosahuje poloviny výšky svého bližního a naklonil ještě víc, protože plán byl postaven šikmé.

Slavný University of Bologna, v průběhu své existence několikrát změnila své prostory, nyní umístěny v Palazzo Chellezi. Bologna Akademie výtvarných umění má jeden z nejlepších sbírek umění v galerii k dispozici malby italských mistrů. Zvláštní pozornost je třeba věnovat odborníků „svatého Cecílie“ Raphael. Akademie bohaté hlavně obrazy starých mistrů, kteří stáli v čele Bolognese malířské školy: Francia, Carracci, Guido Reni, Guercino a Domenichino.

Mimo město, na malém kopci, je klášter sv Madonna. Luke, který přitahuje poutníky. Do kostela se táhne 3,5 km Galerie XVIII století, se skládá z 666 oblouků a 15 hodin, symbolizující hada.

V blízkosti Bologna je klášter a monumentální hřbitov, jeden z nejkrásnějších.

Comments are closed.