Letenky do Bernu

Bern,
 Time in Bern
federální město, de facto hlavní město Švýcarska a kapitál německy mluvící kantonu Bern a správní centrum okresu Bern-Mittelland. Nachází se v centrální části země na sever od Alp, v údolí řeky Aare.

Obyvatelstvo -. 138 000 obyvatel (2013), páté největší město v zemi.
Bern je politickým centrem Švýcarska, kde sídlí vláda, parlament a centrální bankou. Umístění sídla Světové poštovní unie a švýcarských železnic.

Historické centrum, které vznikly na poloostrově v ohybu řeky Aare, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. V 1405 těžce poškozen požárem. Ve starém městě jsou pozdní katedrála, věž s hodinami, tvarovaná fontány, arkády délce 6 km.

Založený Duke Berthold V Tseringenskim v 1191. V XIII-XVII století byl císařské město. V XIV století vstoupil švýcarský unie. V XVI století se nesl reformaci. Vzhledem k tomu, 1848 – sídlo parlamentu a vládě Švýcarska.
Jméno města byl poprvé zmíněn v listině z 01.12.1208. Existuje spousta obou vědeckých a lidové etymologické teorie o původu jména města.

Nejběžnější Legenda vypráví, že zakladatel města Duke Berthold V Tseringensky rozhodl pojmenovat město na prvním zabitých při lovu v lesích okresu na šelmy, což se ukázalo jako medvěd. Jazykově slovo „Bern“ a „medvěd“ (It. Bär) nemají společné kořeny. Lidová etymologie je znázorněn medvěd znak města.
V další verzi názvu pochází z Bern upravený název italského města Verona, as Berne vědět byl spojeny příbuzenského s feudální páni z Verony. Na této verze naznačuje, že v III-V století německým názvem Verona byl Bern nebo Welsh Bern a Ostrogóti král Theodoric velký, jehož činnost je spojena také Verona, také jmenoval Dietrich z Bernu.
Nicméně, nejpravděpodobnější je nyní považována za původ názvu od Celtic Bern Bren („Mountain“), nebo Brena („rozštěpu“), následuje přesmyk v Bernu, Bernu.
Základna a středověku

Plan Bern, 1638
Bern okolí byly uhrazeny nejpozději do doby laténské. Nejstarší keltské osídlení, objevil se v andělské poloostrově, se očekává, že do konce II století před naším letopočtem. e. V římské době, poloostrov je Gallo-Roman vicus, opuštěný mezi 165 – 211 roků před naším letopočtem. e. Od raného středověku byla spousta hrobů.

Na konci XII století knížetem Berthold V Tseringenskim založil město Bern. V Cronica de Berno rok základny Neznámý 1191. Po zániku rodu Tseringenov Bern byl vyhlášen císařské město.
Kupte letenky do Bernu. Kupte akční letenky do Bernu. Zajistěte si prostřednictvím našich stránek ubytování v Bernu.
Nabídka letenek do Bernu na airticketportal.com. . Nabídka ubytování v Bernu na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek do Bernu na airticketportal.com.

Comments are closed.