Letenky do Běloruska

Bělorusko,
oficiální název – Běloruská republika, země ve východní Evropě. Ohraničený Ruskem na východě, na jihu Ukrajiny, Polska na západ, Litvy a Lotyšska na severozápad.

Obyvatel, v závislosti na 01.10.2014, je 9.475.100 lidí. Oblast země – 207 599 km². Státní jazyky – běloruský a ruský. Capital – Minsk.

Je členem – zakladatel OSN, SNS, CSTO, EurAsEC, Union stát, ESAE, a také členem dalších mezinárodních organizací.
Etymologie jména
Hlavní článek: Pojmenování běloruský stát v ruštině
Jméno státu pochází z kombinací White Rusko (lat. Rus Alba), poprvé uvedené v zdrojů poloviny století XIII. Bělorusko jsou jejich členy (zcela nebo částečně) tyto historické oblasti, jako je Litva, Černá Rus, Polesí, Polotsk, Vitebsk půdy Smolensku pozemků a Siverschyna.

Bělorusko se nachází ve východní Evropě, ohraničený (od severovýchodu po směru hodinových ručiček) s Ruskem, Ukrajinou, v Polsku, Litvě a Lotyšsku. Území je převážně rovinatý s několika kopci, který se nachází především v centrální části Běloruska, běloruských součásti hřebene.

Bělorusko je největší na území evropského státu (od úplně se nachází v Evropě), není uzavřený.

§Klimat
Klima Běloruska je mírně kontinentální, přechodné od námořní do kontinentální, tvořil pod vlivem vzduchových hmot Atlantiku. V zimě, časté rozmrzne.

Průměrné letní teploty se pohybují od 17 ° C, na severu (červenec) a + 18 až 19 ° C, na jihu. Srážky jsou rovnoměrně, s nárůstem od jihu k severu – z 500 mm na jihu do 800 mm v severozápadu. Maximum srážek obvykle padá na podzim-zima období. V lesních oblastech může být sněhová pokrývka 1-1,2metr.

Vodní zdroje
Hlavní řeky Běloruska jsou Dněpru a její přítoky – Pripyat, Sozh a Berezina a západní Dvina, Neman a západní Bug. Tyto řeky jsou kombinovány v blízkosti kanálů, včetně zastaralých Dněpr-Bug, Dněpr, Nёmanskim Berezina, a další V Bělorusku je zde více než 10.000 jezer, z nichž největší -.. Naroch (. 80 km čtverečních) a Osveyskoye Lake (53 km čtverečních ). Polesie (jih Bělorusko) je největší oblastí v Evropě z bažin a mokřadů – sám Pripyat bažiny pokrývají plochu cca. 39 m². M. km.

Comments are closed.