Letenky do Basileje

Basilej (Basel),

Počasí v BasilejiWeather Today in Basel

je třtí nejlidnatější město Švýcarska (za Curychem a Ženevou) s asi 195.000 obyvateli. Město se rozkládá v místech, kde jsou švýcarské, francouzské a německé, Basilej má také předměstí ve Francii a Německu. V roce 2011, byla Basilejská aglomerace třetí největší ve Švýcarsku s počtem obyvatel 500.600, 74 obci se nachází ve Švýcarsku a dalších 53 obcí v sousedních zemích.
Basilej je jedním z nejvýznamnějších kulturních center Švýcarska. Město se skládá z velkého množství divadel a muzeí,včetně muzea výtvarných umění, s nejstarší s uměleckou sbírku přístupnou veřejnosti.Návštěvou Basileje máte možnost spatřit tyto umělecké skvosty. Basilej nabízí k prohlídce své historické zákoutí i současnou urbanistiku.
Město bylo založeno na místě římského opevnění Basileji, postavený za římské kolonie Augusta Raurica (nyní Augst), v 15 před naším letopočtem. e. V roce 740 se stal sídlem biskupa Basileje. V 1226 otevřela první most přes Rýn. V roce 1356, většina města byla zničena během zemětřesení.

12.11.1459 Bull římského papeže Pia II v Basileji byl založen vůbec první univerzitu ve Švýcarsku. V roce 1501 se město stalo součástí švýcarské konfederace. V roce 1622 založil univerzitní knihovny; dnes je největší ve Švýcarsku.

Ekonomika,
Basel – hlavní obchodní, finanční a kulturní centrum. V Basileji, sídle mezinárodních organizací: Basilejského výboru pro bankovní dohled a Bankou pro mezinárodní platby.

Basel – hlavní město švýcarských chemický a farmaceutický průmysl. Zde je sídlo firmy Novartis, Hoffmann-La Roche, Clariant, a tak dále. D.

V Basileji, se koná každoročně prestižní výstava hodinek a šperků Baselworld.

Comments are closed.