Letenky do Athén

Athény,
hlavní město Řecka, Attica a Ivan Nomarh (prefektury) v Athénách. Nachází se ve střední Řecku a je ekonomické, kulturní a správní centrum země. Pojmenována na počest bohyně válečného Athena, který byl patronem starověké polis. Athens má za sebou bohatou historii; V klasickém období (V století před naším letopočtem. j.) městský stát dosáhl vrcholu svého rozvoje, identifikovat mnoho trendů ve vývoji pozdější evropské kultury. Takže město spojené se jmény filozofů Sokrates, Platon a Aristoteles položil základy evropské filozofie, tragédií Aischylos, Sofokleovým a Euripides, kteří stáli u počátků dramatu; Politické systémy starověkých Aténách byla demokracie.
Území metropolitní oblasti Atény – 412 m2. km. Tato oblast je obklopena horami: Egaleo (Αιγάλεω), Parnitha (Πάρνηθα), Pendeli (Πεντέλη) a Hymettus (Υμηττός). Celkový počet obyvatel je třetina z celkového počtu obyvatel Řecka, a je v souladu s 2001 sčítání lidu, 3.361.806 lidí. Tak, na 1 čtvereční. km. představovaly 8-160 osob. Výška středu nad mořem je 20 metrů, zatímco reliéf města je velmi rozmanitá, s pláně a hory.
V dávných dobách, název „Athens“ stál v množném čísle – Ἀθῆναι [atʰɛ̑ːnaɪ]. V roce 1970, při opuštění Katharevousa, singulární – Αθήνα [aθina] – stal se oficiální.

Z mytologie je známo, že jméno bohyně moudrosti – Atény – město Atény byl po sporu s pánem moří Poseidon. První legendární král Atény Kekrop (Κέκροπας), který byl napůl člověk, napůl had, musel rozhodnout, kdo bude patronem města. Dva bohové – Athena a Poseidon – stačí, aby si dárek Kekrop, a ten, kdo bude nejlepší dárek, se stal patronem města.

Poté, před Kekrop nejprve udeřil trojzubcem Poseidon, a hned skóroval zdroj ze země. Řecko – země je horký, hora, je potřeba voda, ale ukázalo se, že moře, sůl. Ale po šoku z pozemků v Aténách vyrostl malý olivovník. Kekrop byl ohromen dar Atény a vybral jako patrona města. Tak Athens a přijal jméno veliké bohyně. Ale jak Kekrop nevybrali Poseidon v Aténách nebylo dost vody. Tento nedostatek je pociťováno dodnes.

Další verze říká, že slovo Athens (Αθήνα) pochází ze slova Athos (άθος), který je v souladu se slovem květ (άνθος).

Atheny byl velké a silné město, jedna z kolébek řecké kultury. Během zlatého věku Řecka (kolem 500 př. Nl E. až 300 před naším letopočtem. E.), Město se stalo významným kulturním centrem. Po Golden Age of Athens neztratily svůj význam až do rozkvětu římské říše.

Filosofické školy byly uzavřeny v 529 od císaře Justiniána I. Byzantské říše 200 rok před křesťanstvím v Byzantské říši byl jmenován oficiální náboženství. Atény ztratil svou bývalou slávu a stát se provinční město. Mezi XIII a XV století město tvrdí, byzantské, francouzské a italské rytíři latinské Říše. Nejpozději na počátku století XIII vznikl vévodství v Athénách.

V 1458 Turci dobyli město, a to se stalo součástí Osmanské říše. Počet obyvatel města se snížil v důsledku zhoršení životních podmínek po pádu říše. Mnoho oblastí města (včetně starých budov) bylo zničeno během XVII-XIX století, a město kontrolované několik skupin. Nepříznivý vliv na Atény a časté války mezi Tureckem a Benátské republiky v tomto období. Takže, při útoku na město vojsky benátského generála Francesco Morosini 22.září 1687 byl zničen dělostřeleckou Benátčany Parthenon.

Nabídka letenek do Athén na airticketportal.com. Nabídka ubytování na airticketportal.com. Nabídka levných a akčních letenek na airticketportal.com.

Comments are closed.