Letenky do Antananarivo

Antananarivo

město bylo založeno v první polovině XVII století králem Imerina Andrianzakoy. V původním jazice to znamená „tisíc vesnice“ nebo „Město tisíce bojovníků“.

Antananarivo, dříve Tananarive resp. zkráceně Tana, je město na Madagaskaru a hlavní město této ostrovní země ve východní Africe. S přibližně 900.000 obyvateli města a 1,4 milionu obyvatel širší městské oblasti. Bylo postaveno přibližně v polovině ostrova, 145 km od východního pobřeží,nad městem se tyčí úzký hřeben, který je 200 metrů vysoký nad okolní pláně.
Na rozdíl od mnoha jiných metropolích afrických zemí bylo Antananarivo velké a významné osídlení ještě před koloniální dobou, pod vedením vládce  Andrianjaka již v 17. století a je uvedeno jako hlavní město.  Když si je v roce 1895 podmanili francouzi a které bylo pod jeho ochranou , žilo v něm  100.000 lidí a poté začalé ještě rychlejší růst.  Až do roku 1950, kdy v něm žilo již 175.000 lidí.
Na vrcholu hřebene stojí komplex královských paláců , obklopené správními a finančními budovami, pod nimi je obchodní centrum. Pro život města jsou důležité  odvětví  zpracování tabáku a potravin.

XIX století – hlavní město sjednoceného Madagaskaru. Na dlouhou dobu nemělo město prakticky žádné kamenné stavby, kromě královského paláce Ruva (Rova), protože jejich výstavba byla zakázána dekretem královny Ranavaluny I v roce 1825. Po okupaci ostrova francouzi a sesazeni královny Ranavaluny III v roce 1896 se město stalo francouzské kolonie Madagaskaru. Během tohoto období,  byla ve  městě založena univerzita v Madagaskaru, zoo Tsimbazaza.

Od roku 1960 – hlavního města nezávislé Madagaskaru.

Železnicí je  Antananarivo připojeno k východnímu pobřeží ( Toamasina), v blízkosti jezera Alaotra (g ambatondrazaka) a Antsirabe. Dálnice je spojeno s hlavním městem se všemi  provincie, stejně jako mezinárodní letiště Antananarivo.

Zásobování Letiště Antananarivo, které leží 11 km na sever je po železnici stejně jako spojení  s hlavním přístavním městem Toamasina. Rychlý růst populace se mimo jiné odráží v problémech se znečištění.

Zajímavosti: Královský palác Ruva (1828, přestavěný v roce 1880). Tsimbazaza Zoo (která byla založena v roce 1926), tradiční Madagaskaru trh

Comments are closed.