Letenky do Detroitu

Detroit,
je město ve Spojených státech amerických, krajské město Wayne, hlavní centrum státu Michigan.

Společnost byla založena v roce 1701 francouzskými lovci kožešin, je nyní nejlépe známý jako hlavní město automobilového průmyslu v USA a důležitém místě produkce hudby. V vlajkou Detroitu jsou si pamatoval i Francii a Anglii, respektive s liliemi a lvy, symboly výše uvedených států, které se zúčastnily v historii města.

Nachází se podél řeky Detroit, v přední části kanadského města Windsor, se nachází v oblasti Velkých jezer Američany, ve středu obrovské průmyslové zóny.

Detroit je osmnáctý amerických měst s počtem obyvatel 701 475 obyvatel (4,3 milionu v metropolitní oblasti) Podle údajů z US Census Bureau v roce 2012: to je méně než polovina populace, která město bylo na svém vrcholu v padesátých let. Centrum je však zažívá oživení: škrty k veřejným službám a finančních služeb, vybudovala sídle Compuware, byly otevřeny tři kasina, jsme obnovili komplex Renaissance Center, světové ředitelství General Motors.

Sedmnácté století
Plavba po řece Detroit s lodí Le Griffon, otec Louis Hennepin vybral severním pobřeží, které jako ideální místo pro urovnání. Název pochází z Detroitu francouzského Rivière du Detroitu, nebo „řeka úžiny“: to se odkazuje na skutečnost, že řeka spojuje Lake St. Clair k jezeru Erie, najít jako „těsný“ mezi jezery Huron a Erie , Tady, v roce 1701, francouzský důstojník Antoine de la Mothe Cadillac zavedlo hradiště s názvem Fort Detroit, pojmenovaný po Earl Pontchartrain, ministra Marine za Ludvíka XIV. Osada prosperovala jako obchodní centrum pro kožešinu a přístav nabídl útočiště francouzské lodě plavící se na Velkých jezer.

François Marie Picoté, dámy Belestre, byla poslední francouzský vojenský velitel ve Fort Detroit před kapitulací 29. listopadu 1760, ve prospěch anglického majora Roberta Rogerse. Později, během francouzské a indické války, britští vojáci získali kontrolu nad oblastí a zkrátil jméno do Detroitu. Mnoho kmeny domorodých Američanů, kteří se dříve vypracované přátelské vztahy s francouzskými kolonisty byli znepokojeni po tomto vývoji. V roce 1763 těchto kmenů, přikázaný Chief Pontiac, začalo to, co bylo později známé jako „povstání Pontiac“, který zahrnoval obléhání pevnosti Detroit a skončila ve prospěch Britů.

Devatenácté století
V roce 1796, Detroit se stal částí Spojených států v návaznosti na smlouvy Jay. V roce 1805 požár téměř úplně zničil vypořádání; zůstal pouze sklad na břehu řeky a některé zděné krby. Od 1805-1847 Detroit byl kapitál Michiganu. Jakmile se město se rozšiřovalo, uspořádání ulic následoval plán Augustus B. Woodward, hlavní soudce Michiganu.

Během války v roce 1812 byla „“ Siege Detroit „vzdát se město v rukou angličtině; byl později zachycen Spojených státech v roce 1813 a později včleněn jako město v roce 1815. Před americké občanské války město přístup ke kanadské hranici dělal to klíčový zastávka železniční tratě.

Mnoho Detroiters byli dobrovolníci během americké občanské války. Po smrti prezidenta Abrahama Lincolna, událost byla pamatoval George Armstrong Custer k tisícům lidí se shromáždily v blízkosti Campus Martius Park. Custer vedl Michigan brigádu během občanské války a nazval je „Wolverines“.

Památník vojáků a námořníků z občanské války
Mnoho budov a sídla z pozlaceného věku (v období po občanské válce), Detroit vzrostl během roku 1800. Tam se odkazoval často do města jako „Paříž Západu“ pro svou nádhernou architekturou. Strategicky umístěné podél říční sítě Velkých jezer, Detroit se ukázal jako dopravní centrum. Město se rozrostla nepřetržitě od roku 1830, se zvýšenou dopravou a loděnice a průmyslu.

XX a XXI století
V roce 1896, prosperující odvětví dopravy tlačil Henry Ford postavit svůj první automobil v autě na Mack Avenue a v roce 1904 bylo vyrobeno modelu T. Ford průmysl (a všechny průkopníky tohoto odvětví, jako bratři Dodge a Walter Chrysler), posílil pozici Detroit jako globálního automobilu. Průmysl pobídl velkolepý růst města v první polovině dvacátého století, přitahuje mnoho nových obyvatel, zejména pracovníků z jižních států. Napjatých závod vztahy byly patrné v průběhu procesu Ossean Dr. sladký, černý Detroit lékaře osvobozena z vraždy poté, co střílel do davu, který ho napadl během jeho směny z „černé“ části města k tomu “ bílé. “ Se zavedením prohibice, řeka se stala hlavní kanál pro dovoz alkoholických Kanaďanů.

S průmyslem, přišel napětí, dosáhl svého vrcholu ve třicátých letech, kdy United Auto Workers byl zapojen do hořkých sporů s pracovníky automobilového průmyslu v Detroitu. Aktivismus dělnické třídy v těchto letech přinesl proslulost některých vůdců domu, jako je Jimmy Hoffa a Walter Reuther. Čtyřicítky viděl stavbu prvního městského dálnice na světě, Davison, a silný růst průmyslu, což vedlo k Detroitu přezdívkou „Arsenal demokracie.“ Město se podrobí zkoušce v průběhu druhé světové války, kdy desítky tisíc pracovníků se stěhoval do Detroitu, k práci v válečném průmyslu. Mnoho z těchto přistěhovalců byli oba bílé a černoši z jižních států. Nalezení dům se stal téměř nemožné.

„12th Street Riot“ v roce 1967 zrychlil odstranění bílých od města. Procento obyvatel rychle rostla a černoši, ne jen bílí i nadále opustit město, ale migrace černochů z jihu pokračovat. Od chvíle, kdy obchodníci a majitelů malých emigroval do kontinuální povstáním, příjmy z daní, utrpěla rychlý pokles. Během deseti let se mnoho budov na jihovýchodě byly opuštěné a mnozí z nich byli po léta ve stavu rozkladu. V roce 1973 byl zvolen prvním černošským starostou, Coleman Young. Youngův styl v jeho pěti letech v úřadu nebyl dobře přijat mnoha bílými.

Ropná krize v 1973-1979 otřásl automobilový průmysl ve Spojených státech, zatímco vozy zahraniční vyrobené z jejich vstup na silnicích tradičně vévodí americké automobilky. „Renaissance“ bylo slovo často používá politických představitelů města z 12. ulice Riot, zpevněných stavbou Renaissance Center na konci sedmdesátých let. V roce 1980 se konala v Detroitu republikánského národního shromáždění, které prosazuje Ronald Reagan prezidentské kampaně.

Dne 18. července 2013 se město prohlásil konkurs, v důsledku neschopnosti splácet dluhy odhadem mezi 18 a 20 miliard dolarů. Přesto, že vysílal možnost získání finančních prostředků prodejem, mimo jiné, díla proslulé městské muzeum, Detroit institut umění, soudce výslovně vyloučen z osady všechny ty neziskové instituce, včetně muzea, které skutečně stala nezávislou na místní.

Comments are closed.