Letenky do Denveru

Denver
je město ve Spojených státech amerických, hlavním a největším městem státu Colorado.

Nachází se v rovinách, jen na východ od Skalistých hor, které nabízejí vizi velké krásy těm, kteří z města, podívejte se na západ. Okresním městem se nachází na východním břehu řeky, nedaleko soutoku druhé s Cherry Creek.

Denver je jak město je kraj. Hranice obou subjektů se shodují a obecní úřady umístit obě funkce těchto měst, které kraj. Proto oficiální jméno města a kraj Denveru, také informoval o městské erbu.

Podle posledního sčítání lidu (2010), populace města činí 600 158 obyvatel, poslední dostupné (2013) oficiální údaje hovoří o 649 495 lidí. Denver je tedy dvacátého pátého město ve Spojených státech a šestý hlavní město amerického státu podle počtu obyvatel. Město je srdcem metropolitní Denver – Aurora, jehož počet obyvatel na sčítání lidu 2010, je 3.090.874 lidí (a byl odhadován v roce 2013 3.214.218 osob).

To je známé jako Mile-High City kvůli jeho oficiální nadmořská výška, měřeno na patnáctém stupni Colorado State Capitol, činí 1609 m (5280 ft), což je kilometr. Řada sedadel v hledišti na Coors Stadum, kde hraje baseballový tým Colorado Rockies, je malován fialová (jedna z barev týmu), což znamená, že tento bod má nadmořskou výšku míle. Kromě toho, stadion, kde se hrají Denver Broncos v NFL je populárně nazývá Mile High. Na letišti Denver International nadmořská výška se měří, nicméně, 1655m.

Historicky to bylo také známé jako Queen City rovin, vzhledem k jeho významu v zemědělském hospodářství okolních regionů.

Comments are closed.