Letenky do Dallasu

Dallas,
je město ve Spojených státech amerických, krajského města stejného jména, ve státě Texas. Je to třetí největší město v Texasu a devátý ve Spojených státech v pořadí velikosti, a společně ve Fort Worth je největší metropolitní oblast v USA ekonomické střední a jižní. Dallas zasahuje do sousedních krajů Collin, Denton, Kaufman a Rockwall. Navíc v tomto městě, který konzumoval atentát na amerického prezidenta Johna F. Kennedyho 22. listopadu 1963.

Sčítání v roce 2000 sčítání lidu Spojených států Bureau, Dallas měl celkovou populaci asi 1,1 milionu obyvatel, ale podle odhadů v roce 2012 vzrostl na 1.241.162. Dallas je hlavním kulturním a hospodářským centrem metropolitní Dallas-Fort Worth-Arlington, obvykle nazývané Dallas – Fort Worth Metroplex, nebo jednoduše „DFW“. Rovněž podle sčítání lidu 2000, Metroplex měl populaci asi 5,1 milionu obyvatel, což je čtvrtý metropolitní oblast Spojených států a jeden z padesáti největších městských oblastí na světě. Metroplex, stále roste, podle odhadu 2008, složil 6.300.006 obyvatel.

V metropolitní oblasti Dallas se nachází přes čtyři velké společnosti, což je město s nejvyšší koncentrací podniků ve Spojených státech a jeho letiště je třetí na světě pro komerční provoz.
Když Texas byl vyhlášen oficiálně součástí Nového Španělska v šestnáctém století, oblast Dallas byl obýván kmen indiánů, Caddo. Po Francouzi kolonizovali oblast, která se stala součástí jejich koloniální říše; Nicméně v roce 1819 smlouva Adams-Onís, bylo rozhodnuto, že Red River byla severní hranice Nového Španělska, takže také zahrnoval oblast Dallas, který se vracel pod španělskou kontrolou. Oblast byla španělská jen do 1821, kdy Mexiko vyhlásilo nezávislost na Španělsku, tvoří stav Coahuila y Texasu: Dallas oblast se stala tak Mexičan. V roce 1836 Republic of Texas se oddělil od Mexika, aby se stal nezávislým státem. V roce 1839, pouhé tři roky po narození republiky, Warren Angus Ferris prozkoumal území, na kterém dnes stojí město Dallas; v krátkých vyřazených divokých zvířat, která zde žila, decimovat medvědů a vlků otravu. V návaznosti směrovány domorodce umožňující John Neely Bryan založit město Dallasu v roce 1841. V roce 1845 Republika Texasu byl připojen do Spojených států, a následující rok byl vytvořen hrabství Dallasu. To bylo hodně debata o původu názvu města: nejčastější hypotéza označuje jako zdroj jména George M. Dallas, viceprezidenta Spojených států.

Comments are closed.