Letenky do Corku

Cork,
je město v Irské republice; podle počtu obyvatel je druhou zemí po Dublinu, a třetina celého ostrova po výše uvedené Dublinu a Belfastu (Spojené království). Je to hlavní město kraje a hlavní město provincie Munster.

Nachází se na jižním konci ostrova, při ústí řeky Lee, je přístav velký význam.Stejná řeka protíná město a před ústím do moře, to se rozvětvuje do dvou ramen, která spojují trochu dále, což vytváří malý ostrov v centru města, který vznikl první osídlení a který je nyní součástí města. Vzhledem k tomu, kulturní vliv města, Cork je někdy nazýván městem na jihu a také Evropské hlavní město kultury v roce 2005.

Jméno města pochází z galského slova Corcaigh, což doslovně znamená „bažina“;město je ve skutečnosti v ústí řeky Lee.Současný název, podobně jako na většině ostatních měst Irska, je vzhledem k fonetické transpoziční anglofonní. Ve skutečnosti Britové pocit přepsal jméno, jako kdyby se jednalo o anglické slovo: Cork, ve skutečnosti.Skutečnost, že slovo „korek“ v angličtině je termín, který dává smysl (což znamená „korkovou“), proto není kvůli překladu signifikantů.

Historie.
Město docela pradávné původy, je uvedeno poprvé v reálných dokumentech podepsaných King John Anglie v 1185, ale začal jako klášterní centrum založil sv Finbar v šestém století. Následující století byly poznamenány neustálými nájezdy Vikingů, které stály město devastaci a následné přestavby až do konečného konstrukci ohradní zdi, které ještě zůstávají některé části a hlavní bránu. I v moderní historii Cork má důležitou roli. Michael Collins byl rodák z tohoto kraje, který byl mimo jiné pevnost IRA během irské války za nezávislost a skupinou těch, kteří proti smlouvu Anglo-irský během občanské války roku 1922.

Dokonce i David Brandon (známá také pod svým skutečným jménem David Haughton a pseudonymem David Cain), herec, spisovatel a divadelní režisér Irish, je rodák z Cork.
Kupte letenky do Corku.

Comments are closed.