Letenky do Chicaga

Chicago
je největší město ve státě Illinois a na Středozápadě as více než 2,8 miliony obyvatel, třetí nejlidnatější město ve Spojených státech . Jeho metropolitní oblast , obecně označovaná jako Chicagoland, je 26. nejlidnatější ve světě, je domovem pro přibližně 9,7 milionů lidí a rozprostírá se přes americké státy Illinois, Wisconsin a Indiana.Chicago se primárně nachází v Cook County , s výjimkou malé severozápadní části města u letišti O’Hare , která se nachází v DuPage County .

Chicago bylo založeno v roce 1833 , v blízkosti rozvodí mezi Velkými jezery a povodím řeky Mississippi . Na základě Smlouvy z Chicaga byli původní obyvatelé, Potavatomíovia , násilně vystěhováni. Město se stalo významným dopravním a telekomunikačním uzlem v Severní Americe . V současnosti si město zachovává svůj status jako důležitý průmyslový a dopravní uzel, s mezinárodním letištěm O’Hare jako druhým největším letištěm na světě. V roce 2008 město hostilo 45,6 milionu domácích a zahraničních návštěvníků.
Samotný název pochází z jazyka indiánského kmene, který toto území nazval podle divokého česneku shikaakwa, který zde kdysi bohatě rostl. První francouzští obchodníci v 17. stol. si slovo přeložili po svém, a tak se zrodil dnešní název Chicago. Město bylo oficiálně založeno až v roce 1837 a už od začátku svého vzniku bohatlo díky své výhodné geografové cké poloze. Vybudovali zde první železniční trať v USA a kanál spojující Michigenské jezero přes řeku Illinois až s řekou Mississippi. Díky tomu se Chicago stalo křižovatkou amerického dopravního systému a průmyslovým a obchodním centrem středozápadu. V polovině 19. století se sem stěhovali tisíce nových osadníků, jejichž přilákala nabídka 160 akrů půdy za vlády prezidenta Lincolna. Tím se Chicago stalo tavícím kotlem několika kultur, náboženství a národností, mezi nimiž nechyběla ani početná skupina Čechů a Slováků.
Letiště
Chicago je podáván dvěma hlavními letišti a několik menších. Mezinárodní letiště O’Hare se nachází na západ od Chicaga, a nachází se mimo hranice města (v Park Ridge), i když administrativně patří do Chicaga. Jedná se o jednu z největších letišť na světě. Má 4 svorky: 1, 2, 3 – pro Inter letecké společnosti, a Terminál 5 – International (číslo 4 je přiřazena autobusové terminály na letišti).
Letiště „O’Hara“ až do roku 2009 byl druhý (po letišti Hartsfield-Jackson Atlanta), nejrušnější letiště na světě. Podle statistik, to je čtvrtou největší na světě podle počtu přepravovaných cestujících.

Druhé letiště Midway Airport je mnohem menší a se nachází v jihozápadní části města.

Comments are closed.