Letenky do Calgary

Calgary
je největší město v kanadské provincii Alberta. Nachází se v jižním sektoru provincie, v regionu střídajících kopce a plošiny na padesátém mil na východ od Skalistých hor. Kanada je třetí největší město co do počtu obyvatel, město počítá, podle sčítání lidu z roku 2006, 988 193 obyvatel. Vzhledem k tomu, místo toho městské oblasti, dosahuje výšky 1.079.310 obyvatel, přičemž tvar páté městské části země. Calgary je hlavní pól městské koridoru Alberta a má úzké vazby s hlavním Edmonton.Systém vytvořený obou měst a jejich metropolitních oblastech představuje vrchol lidského osídlení kanadské prérie, tvořící nejlidnatější mezi Torontu a Vancouveru.

Mezi prvky, které toto město jsou známé ekoturistika a zimní sporty a okolí je velké množství rekreačních středisek. V potvrzení tohoto povolání, město bylo jako první v Kanadě mají být označeny jako místa zimních olympijských her ve svém patnáctém roce 1988.

Další zvláštností Calgary je jeho specializace v ropném průmyslu, na které stojí městskou ekonomiku, nikoliv překvapivě nejúspěšnější v zemi.Vesmír produktivního nejbohatší město v Kanadě je doplněn o velmi výnosný zemědělství a nedávné instalaci high-tech průmyslu.

Před kolonizaci Evropany, region byl součástí území nohou černochů, se usadili v pastviny o 11.000 rok a nedávno sešli v tzv Svaz původních obyvatel Niitsítapi, často známý anglický termín Blackfoot konfederace. V roce 1787 kartograf David Thompson dělal zásadní příspěvky k průzkumu oblasti.Angličan, první Evropan, aby návštěvu této části Alberta, svázaný první kontakty s lidmi, kteří jsou součástí první národy, zejména s pokolení Peigan.Prvním Evropanem, který trvale usadit v tomto regionu byl raději průkopník John Glenn, v roce 1873. O dva roky později byla postavena základnu na severozápadní jízdní policie, předchůdce Královské kanadské jízdní policie, četnictvo Royale du Canada.Odtržení jízdní policie měla za úkol zabránit pronikání do západních rovinách pašeráků whisky ze Spojených států. Původně se jmenoval Fort Brisebois, z příjmení policejního důstojníka kontingentu umístěný v centru města, jeho jméno bylo změněno na Fort Calgary v roce 1876 po odhalení neprůhledné podnikání, které viděl policistu účastní, z nichž morální integrita „Veřejné mínění začal pochybovat.Název byl vybrán Calgary plukovník James MacLeod, který se inspiroval anglickou ztvárnění názvu gaelštině Cala Gherraidh. To se vztahuje na pláži Mull, ostrov patřící do skupiny Vnitřní Hebridy ostrovy západně od Skotska.Vzestup Calgary do hodnosti městského centra určitý význam, je umístěna na shoduje s západ expanzí kanadské Pacifik železnice a výstavby města vlakového nádraží na této lince.Získání postavení obcí sahá až do 1884, kdy aglomerace začala vystupovat jako zemědělské a obchodní centrum odkazu na Central-West Highlands. O deset let později, v roce 1894, bylo by to poprvé v obrovské oblasti v čase označeném jménem území severozápadu převzít titul města. Na konci století se rozšířil aktivity dell’ippocoltura (tedy chov koní), který zahrnoval podstatnou hromadění bohatství a začátek trvalého růstu populace.
Předtím, než u Calgary usadil Evropany, to není nižší než 11 000 roky se usadili doklovisskie národy. V roce 1787, kartograf David Thompson přezimoval spolu se skupinou Indů na břehu Pikani Bow River. On byl první známý Evropan k návštěvě této oblasti, a první známé Evropané, kteří se usadili v oblasti Calgary, začala v roce 1873, John Glenn. Domorodé způsob života zůstal prakticky beze změny až do 1870, zatímco Evropané nezničil Americký bizon populace na úroveň blížící se zánik.
Calgary, 1885
V oblasti Calgary byl zřízen post jízdní policie North-West (nyní Královské kanadské jízdní policie). SZKP oddělení byl vytvořen v roce 1875 na ochranu západní pláně z USA whisky obchodníci, stejně jako na ochranu obchodu s kožešinami. Zpočátku, příspěvek byl jmenován Fort Brizbua důstojník jménem Efraim SZKP-A. Brizbua, ale v roce 1876 plukovník James Macleod přejmenoval ji Fort Calgary. Toto jméno bylo dáno na počest Calgary na Isle of Mull (Skotsko). Neexistuje žádná obecně přijímaná verze původu názvu města, ale v muzeu na ostrově Mull vysvětluje, že výraz KALD Gart na staré norštině znamená „studené zahradu.“ Možná, že tzv této oblasti Vikingové, kteří žili na Vnitřní Hebridy.V další verzi jména pravděpodobně pochází z gaelskou výrazu Cala ghearraidh „louka (pastvin), na břehu.“

Comments are closed.