Letenky do Burlington

Burlington,
je město ve Spojených státech amerických, hlavního města Chittenden County, ve státě Vermont. Nachází se na břehu jezera Champlain, v ústí řeky Winooski a je nejlidnatějším městem státu;Vinařství bylo založeno v roce 1763. To má diskrétní průmyslový význam (pokud jde o vlněné mlýny a oceli); tam jsou lomy z mramoru a žuly v této oblasti; je také zdravotní středisko a domov Vermont univerzity, s renomovaným institutem zemědělských studií. Burlington je rodištěm filozof John Dewey.Postava méně proslulý, ale slavný, se narodil v Burlingtonu je sériový vrah Ted Bundy.

Klima
Lake Champlain a Adirondacks vidět doky v Burlingtonu.
Burlington má vlhké kontinentální klima (Koppen DFB), s chladnými zimami a horká, vlhká léta. Extrémní zima v rozmezí od -34 ° C (záznam ze dne 15. ledna 1957) na mokré teplo + 38 ° C (rekord ze dne 11. srpna 1944) 1 Jaro a podzim jsou přechodná období. Od ledna do července Průměrná měsíční teplota -7,8 až + 21,4 ° Celsia. Roční srážky 917 mm a jsou dobře rozložené po celý rok, ale v letních měsících jsou nejdeštivější. Geografická poloha města na východním břehu jezera Champlain je často riskantní situace sněhové bouří produkující až do 33 cm 12 hodin několikrát. Roční sněžení je obvykle 206 cm, ale to se může měnit každou zimu.

Historie
Socha Ira Allen.
Samotné počátky Burlington jsou v 1770s, když bratři Allen postavili dřevěnou pevnost k pádu WinooskiNote. Někteří osadníci schválila okolní půdu a zemědělství začíná. V roce 1787, Ethan Allen postavil svůj dům v blízkosti ústí řeky WinooskiNote. University of Vermont v Burlingtonu je usazena v roce 1791 a Vermont zemědělská vysoká škola je založena na zemi darované Ira Allen.

V roce 1800, Burlington, je jedním z hlavních přístavů v zemi, zejména pro dovoz kanadského dřeva. Jeho populace byla tehdy asi 816 people2.

Válka 1812, která staví na Američany, aby Britům není příliš populární ve Vermontu. Se zbytkem Nové Anglie, Vermont neposkytuje žádné vojáky ani finanční podporu.

Kresba Burlingtonu v roce 1858.
Jeden bod za války, 5000 muži jsou rozmístěny v Burlingtonu (více než počet obyvatel v té době), ale 500 z nich zemře na nemoci. Několik jeho vojáci jsou umístěny v hlavní budově University of Vermont, které slouží vojenská nemocnice. 02.08.1813, Burlington je bombardován britskými vojsky v potyčce, že Američané očekávali, ale ignoroval. Toto bombardování trvala jen deset minut a nemá žádný vliv na výsledek války.

Van Ness dům, postavený v roce 1870, je největší hotel ve městě Burlington.
V roce 1823 je otevřena splavného kanálu jezera Champlain. Poskytuje nepřetržitou vodní cestu z New Yorku do Montrealu přes řeku Hudson, jezero Champlain a řeky Richelieu v Kanadě. S otevřením tohoto kanálu, Burlington a Plattsburgh (město na protějším břehu jezera Champlain v severní části státu New York), se staly důležitými porty pro dřevo a zemědělských produktů na jih a na průmyslové zboží New York na severní Vermontu a Kanady. Kolem 1830-1850, Burlington rychle roste, a stal se před přední město ve státě Vermont. Jeho populace 18.304 v 3526 jde do 18.505 na 7585.

Church Street v roce 1907.
S příchodem Rutland železnice v 1849 v Burlingtonu, Burlington dřevařský průmysl stále roste, a v roce 1862, kdy centrální Vermont železnice dosáhla Winooski, mlékárenský průmysl (se sídlem ve většině venkovských částí South Burlington) začne prodávat své mléko do Nové Anglie a Quebec. V roce 1865, severozápadní část současného města oficiálně stal město Burlington. V roce 1885 Winooski a Burlington Railroad Company začal kůň tramvajovou dopravu po celém městě. Počet obyvatel je 14 590 osob v 18.906 překonat 18.640 počátkem 19007

V roce 1929, na konci tramvajové služby v Burlington se vyznačuje tím, pálení tramvaj v centru města. Burlington Deindustrializace v desetiletí 1980 několika zchátralých závodů se zavírají. V roce 1990 k vytvoření oživení: mnoho nepoužívaných průmyslových staveb jsou zrekonstruované v kancelářích a domácnostech. Dříve průmyslový přístav, přístav pro malé výletní lodi na břehu objeví. To vede k Waterfront Park, přátelské místo, kde můžete klidně chodit kolem, sednout a relaxovat.
Burlington má vlhké kontinentální klima (DFB podle klasifikace klimatu Köppen), s chladnými zimami a teplými, vlhká léta. Průměrná měsíční teplota se pohybuje od -7,4 ° C, v lednu na 21,4 ° C, v červenci. Průměrný roční úhrn srážek je 937 mm, a většina z nich je mokré letní měsíce. Pod vlivem Lake Champlain v možných sněhových bouří, když v některých případech 12 hodin, může klesnout na 33 cm sněhu.Celkem sněžení v Burlington připadá v průměru 206 cm, ale to se může významně měnit z roku na rok.

Comments are closed.