Letenky do Buffala

Buffalo
je město ležící na západě státu New York v USA . Nedaleko města se nacházejí Niagarské vodopády .
Vznik města je datován kolem roku 1789 jako malá obchodní komunita v blízkosti stejnojmenné Buffalo Creek, rozkvět Buffala nastal po otevření Erie kanálu v 1825, na západě města. V roce 1900, Buffalo byla 8. největším městem ve Spojených státech. Rozvoj pokračoval a z Buffala se stal hlavní železniční uzel. Ve druhé polovině 20. století došlo k hospodářským změnám a průmysl začal ztrácet na výkonnosti, s tím souviselo dopad do dalších odvětví jako je doprava. Lodní doprava byla přesměrována, ocelárny a další těžký průmysl se přestěhoval do Číny. Tento hospodářský i sociální se v současnosti mění a otáčí.
V současné době, jsou největší hospodářská odvětví v regionu finanční služby, technologie,zdravotní péče a vzdělání a tato čísla stále rostou navzdory zaostávajících národní i světové ekonomiky. V posledních letech, se zvětšuje Buffalo Niagara lékařský Campus a Státní univerzita New Yorku (New Yourk state pozn. autora) vedly k rozvoji soukromý a veřejný investic ve městě i v regionu. Nedávná studie zjistila, že míra nezaměstnanosti v Buffalo je nyní pod 5,8%.

Buffalo vyrostlo na západě státu New York, přímo na hranicích s Kanadou. Kanadské největší město Toronto je od Buffala vzdáleno pouhých 95 km severozápadním směrem. Buffalo, v němž žije okolo 280 tisíc obyvatel, je dnes sídelním městem kraje Erie County. Oblast před příchodem Evropanů obýval kmen Seneků. Dějiny města sahají do počátku 19. století. Založeno bylo roku 1804 a vystavěno bylo následně podle návrhu hlavního jednatele nizozemské firmy Holland Land Company, Josepha Ellicotta. Ten rozhodl vybudovat ve městě radiální síť ulic, které se budou rozbíhat od středu města. Dodnes jsou tyto ulice charakteristickým znakem Buffala. Velkou ránu město dostalo v roce 1812, kdy jej vypálily britské jednotky. Buffalo však bylo následně znovu vystavěno.
Nejběžnější verze je, že název „Buffalo“ je odvozeno z francouzského výrazu modifikované „beau fleuve“, -. „Krásná řeka“ Jistě Francouzští vědci se při pohledu na řece Niagara tak řekl. Ale tento předpoklad je vyvrácena oficiálních zdrojů. Francouzští výzkumníci zaznamenali na jejich mapách Niagara River jako „Rivière aux Chevaux“ – řeka koně.

Další teorie původ jména se objevila v tisku v roce 1825, dojemný příběh o odcizeného koňské maso, které bylo přiložit jako bizoní maso. Po tomto podvod piknik a názvem „Buffalo“. Ale je třeba poznamenat, že autor tohoto článku se vyjádřil velkou skepsi k tomu, co je psáno.

To, co je známé, zda je, že žádný bizon v této oblasti neexistuje. Malá osada „Buffalo“ vzal si jméno z Perského zálivu „Buffalo“. Název zálivu zobrazit na mapě v roce 1760. I když, navzdory všemu, teorie „krásná řeka“ docela možné, mimo několika dalších, všichni z nich nezní moc trefně o vysvětlení původu názvu města.

Comments are closed.