Letenky do Bristolu

Bristol,
je největší a nejživější město na jiho-západě Anglie. Svou polohou u vody, turistickými atrakcemi, čluny a restauracemi je návštěva tohoto města nezapomenutelná. Město je plné energie a dokonce bylo jmenováno jako Evropské středisko pro kulturu.

Každý rok město Bristol připravuje bohatý program pro své návštěvníky, včetně balonové fiesty, pouštění draka, divadelní představení, koncerty pod širým nebem a výstavy. Ve městě se nacházejí četné turistická centra, ale za oficiálně je považováno Bristol Tourist Information Center (TIC).

Bristol je dynamické, a zároveň tradiční anglické město, ve kterém se spojuje bohatá historie s moderními trendy. Nachází se v jihozápadní Anglii přibližně 185 km od Londýna s počtem 400 000 obyvatel se řadí mezi deset největších měst Velké Británie. V minulosti byla prosperita města spojována s jeho obchodním přístavem, dnes je Bristol jedním z nejatraktivnějších měst Anglie a kolébkou umělců. Zrodily se zde hudební hvězdy jako Massive Attack, Portishead nebo umělci Damien Hirst a Banksy. Projděte se po Cliftonskom visutém mostě – symbolu Bristolu, objevujte v ulicích Banksyho street art, nebo navštivte známé kluby městského undergroundu. V Bristolu se rozhodně nudit nebudete! Navštivte i nedaleké lázeňské město Bath, nebo hodinu a půl vzdálenou památku UNESCO Stonehenge.
Osídlení tohoto místa je velmi staré, jeho původ údajně sahá až do 60. Bristol tisíciletí před nl Podoba dnešního města začala vznikat v 11. století ao sto let později se stal z Bristolu významný přístav v oblasti Jihozápadního Anglie , přes který proudila významná část obchodu s Irskem . V polovině 14. století postihla město silná morová epidemie, během níž zahynula velká část jeho obyvatel.
Roku 1760 byl postaven Bristolský most, který nahradil o několik století starší most, který již nebyl schopen pojmout intenzivnější dopravu, a tak se stával pro chodce nebezpečným. Budky na vybírání mýtného na obou koncích mostu, které dnes už neuvidíte, byly nejprve přeměněny na obchody a nakonec zcela odstraněny.
Druhá světová významným způsobem válka poznamenala tvář města, které muselo čelit náletům německé Luftwaffe. Zničených bylo údajně kolem 100 tisíce budov. V 60. letech dostalo centrum Bristolu novou podobu, kdy bylo Bristol zaplněné levnými panelovými domy ve stylu Brutalize. Tento architektonický styl zažíval rozkvět v 50. až 70. letech 20. století a měl odpovídat společnosti masové produkce.
Ekonomika dnešního Bristolu již není závislá na přístavu, jako tomu bylo kdysi. Ve městě hrají důležitou roli technologické společnosti jako Hewlett-Packard, ale na místních příjmech se podílí i turistický průmysl. Bristol totiž patří mezi oblíbená místa v Anglii a ročně ho navštíví okolo devět milionů turistů.
Není divu. Už jen rozsáhlé množství budov zařazených do památkového fondu předznamenává, že se tu je na co dívat. K tomu nejstaršímu, co můžete zde vidět, rozhodně patří Bristolský hrad, respektive jeho zbytky, které se nacházejí v Hradním parku (Castle Park). Hrad sloužil během pěti století, než byl roku 1630 zničen. Nejstarším sakrálním objektem ve městě je převorství svatého Jakuba založeno roku 1129.
Rozkládá se na ploše 110 km2, hraničící na severo-západně od Bristol Bay, na hranicích s obřadní hrabství Gloucestershire, na jihu – obřadní hrabství Somerset. Old Town se nachází na pravém břehu řeky Avon, a předměstí Radcliffe a Clifton – na strmých kopcích na levém břehu.

Comments are closed.